• Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy

  Zakończyło się Forum Ekonomiczne w Krynicy, podczas którego dyskutowano o wyzwaniach dla ochrony zdrowia w Polsce. Tematykę debat zdominowała kwestia telemedycyny, opieki onkologicznej i starzejącego się społeczeństwa.

 • „NIE SŁUCHAM, NIE ROZUMIEM, NIE POMAGAM"

  Pacjenci chorzy na raka napisali list otwarty do premier Ewy Kopacz: „NIE SŁUCHAM, NIE ROZUMIEM, NIE POMAGAM”. Domagają się spotkania.

 • NFZ rekomenduje bezpłatne badania spirometryczne

  NFZ rekomenduje bezpłatne badania spirometryczne, które są niezbędne do potwierdzenia diagnozy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP).

 • Poland Business Run

  Prawie milion złotych przyniósł bieg charytatywny Poland Business Run. Został zorganizowany w sześciu miastach, na liniach startowych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu stanęło prawie 15 tysięcy uczestników.

 • Tylko 4 proc. Polek karmi swoje dzieci zgodnie z zaleceniami WHO

  Tylko 4 proc. Polek karmi swoje dzieci zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia - czyli przez pierwsze pół roku wyłącznie piersią.

 • Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

  Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 20- 25 września 2015 r.

 • Są już szczepionki przeciwko grypie sezonowej

  Są już szczepionki przeciwko grypie sezonowej 2015/2016. Trafiły do hurtowni, aptek i ośrodków opieki zdrowotnej preparaty o nowym składzie - poinformował prof. Adam Antczak, ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

 • Polska aplikacja pomocą w terapii dzieci z autyzmem

  W Gdańsku powstała niezwykła aplikacja na urządzenia mobilne. Tym razem nie chodzi o rozrywkę, lecz o narzędzie do terapii dzieci z autyzmem. Autorzy tego oprogramowania – studenci Politechniki Gdańskiej wraz ze specjalistami z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku – stworzyli aplikację, która ma wspierać ludzi z autyzmem nie tylko w trakcie terapii w ośrodkach, ale także w codziennym życiu.

 • Kurs na pracę - aktywizacja osób z zaburzeniami psychicznymi

  Osoby z zaburzeniami psychicznymi w Polsce praktycznie nie funkcjonują w życiu społecznym, rzadko także są osobami aktywnymi zawodowo. Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej i Koalicja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych i pacjentów podejmuje od lat szereg działań społecznych mających na celu zmianę tej sytuacji.

 • Lekarze rodzinni nadal mogą wystawiać zwolnienia z wf-u.

  Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia odniosło się do wątpliwości pojawiających się w środowisku medyków.

 • Pobudka z treścią. Kolejne spotkanie z cyklu "Zdrowe pobudki"

  W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej organizuje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem "Zdrowe pobudki".

 • Zanieczyszczenie powietrza szkodzi sercu

  Polskie badania potwierdzają: zanieczyszczenie powietrza szkodzi sercu. Wpływa na stan zdrowia zdrowych osób i może pogarszać kondycję pacjentów z chorobą serca.

 • W szkolnych sklepikach już tylko zdrowa żywność

  W tym roku szkolnym w szkolnych sklepikach już tylko zdrowa żywność.

 • Choroba serca jest bez serca. Atakuje bez uprzedzenia

  Zawał serca przychodzi nagle, bez zapowiedzi i zwykle w najmniej spodziewanym momencie. Najczęściej podczas codziennych czynności.

 • Choroby autoimmunologiczne leczone pasożytami

  Pasożyty, takie jak włosówka czy tęgoryjec, mogą być pomocne w walce z astmą, alergiami, toczniem czy innymi chorobami autoimmunologicznymi. Naukowcy chcą przeanalizować ich działanie i skuteczność.

 • Granty dla organizacji działających na rzecz chorób rzadkich

  Ruszyła 5. edycja międzynarodowego programu Genzyme PAL Award. Organizacje działające na rzecz chorób rzadkich mogą ubiegać się o granty o łącznej wartości 50 tys. dolarów na realizację akcji społecznych.

 • Kampania społeczna "Stawka to Życie. Zastawka to Życie"

  Kampania “Stawka to Życie. Zastawka to Życie” ma na celu promocję wśród Polaków innowacyjnego rozwiązania w medycynie, jakim jest implantacja zastawki aortalnej za pomocą cewnika. Służy przybliżeniu możliwości, jakie daje ten zabieg wśród osób, które nie kwalifikują się do chirurgicznego zabiegu.

 • Badania nad szczepionką na wirusa RSV w toku

  Prowadzone na ludziach badania szczepionki przeciwko wirusowi RSV (niebezpieczny wirus atakujący drogi oddechowe wcześniaków i dzieci) dają pozytywne wyniki, informuje pismo Science Translational Medicine.

 • "6 miesięcy. Żyć czy umierać?"

  Akcja "6 miesięcy. Żyć czy umierać?" jest realizowana na rzecz kobiet z rakiem piersi w ramach międzynarodowej kampanii "tu i teraz". W momencie, gdy pacjent dowiaduje się, że zostało mu jeszcze tylko 6 miesięcy życia, liczy się każda chwila.

 • Program bezpłatnych badań wykrywających raka trzustki u chorych na cukrzycę

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie rozpoczął program bezpłatnych badań umożliwiających wykrycie bezobjawowego raka trzustki u chorych ze świeżo rozpoznaną cukrzycą.