• Polski naukowiec opracował nową metodę leczenia szumów usznych

  Polski naukowiec z Centrum Nowoczesnej Audiologii opracował nową metodę leczenia szumów usznych, która nie wymaga interwencji chirurga ani zażywania leków.

 • Projekt ustawy o osobach starszych

  Na oficjalnej stronie Sejmu znalazł pierwszy dokument w Polsce w randze ustawy poświęcony w całości osobom starszym. Komisję Polityki Senioralnej zgłosiła 11-stronicowy projekt.

 • Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej

  Złoty medal dla Medyka Zabrze w finale Mistrzostw Świata Lekarzy w piłce nożnej. W finale zagrali po raz czwarty w swojej karierze, ale w końcu udało się wywalczyć złoto. Irlandia przyniosła im szczęście.

 • Problem niedostatecznego finansowania psychiatrii w Polsce

  Psychiatria w Polsce jest niedofinansowana, a największe braki dotyczą leczenia dzieci - alarmuje Rzecznik Praw Pacjenta.

 • Macierzyństwo kontra rak

  24-letnia modelka Elizaveta Bulokhova w czwartym miesiącu ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór kości. Lekarze namawiali ją do aborcji, jednak kobieta nie zdecydowała się na taki krok. Urodziła zdrowego chłopca, ale straciła 95% szczęki.

 • Ostre przyprawy mogą przedłużać życie

  Naukowcy cytowani przez "British Medical Journal" doszli do wniosku, że regularne jedzenie pikantnych potraw może obniżyć ryzyko przedwczesnego zgonu. Podkreślają jednak, że było to badanie obserwacyjne, dlatego na jego podstawie nie można wyciągać definitywnych wniosków.

 • Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna "Akredytacja - jakość i bezpieczeństwo opieki"

  Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia 7 sierpnia br. rozpoczęło kampanię społeczno-edukacyjną "Akredytacja - jakość i bezpieczeństwo opieki". Kampania potrwa do 5 września.

 • Ciechanów biega dla osób z białaczką

  8 sierpnia br. mieszkańcy Ciechanowa wystartowali w II Ciechanowskim Biegu Przeciwko Białaczce. Biegacze zmierzyli się na dystansie 1 km lub 5 km.

 • Będzie refundacja terapii protonowej dla kilku - kilkunastu rodzajów nowotworów

  Minister zdrowia Marian Zembala odwiedził pierwszy ośrodek oferujący terapię protonową w Polsce. Szpital w Krakowie zacznie działać w połowie października.

 • Lekarze rodzinni upominają się porozumienia ze stycznia u Ministra Zdrowia

  Lekarze rodzinni upominają się o realizację porozumienia ze stycznia, które podpisali z ówczesnym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Ich zdaniem, jego następca Marian Zembala nie wypełnia ustaleń.

 • Kampania na rzecz dzieci z rozszczepieniem wargi i podniebienia

  "Gdyby farba wystarczyła, nie potrzebowalibyśmy twojego wsparcia" (If paint worked, we wouldn't need your donation") to hasło kampanii prowadzonej w Tajlandii na rzecz dzieci z rozszczepieniem podniebienia i wargi. Organizatorzy kampanii chcą walczyć z wykluczeniem społecznym wynikających z odmienności.

 • #BiegamDobrze - 37. Maraton Warszawski

  37. PZU Maraton Warszawski to charytatywny bieg będący częścią projektu "Biegam dobrze", który wystartuje 27 września 2015.

 • Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!

  Eksperci kolejny raz apelują o szczepienie dzieci przeciw pneumokokom. Przekonują, że tak inwestujemy w ich życie.

 • Coraz więcej pacjentów zgłasza się do Biura Rzecznika Praw Pacjenta

  W ubiegłym roku dotarło tam około 65 tysięcy wniosków a w pierwszym półroczu tego roku już 38 tysięcy.

 • Ruszyła społeczna kampania edukacyjna „Cukrzyca Bez Powikłań”

  Ponad 3 miliony Polaków cierpi na cukrzycę, choroba stanowi więc ważny problem społeczny. Kampania społeczna "Cukrzyca Bez Powikłań" jest skierowana do osób, które są chore na cukrzycę i na co dzień zmagają się z licznymi ograniczeniami.

 • Kampania „Beware the chair” – problem osteoporozy

  "Beware the chair" ("Strzeż się wózka") jest kampanią zdrowotną prowadzoną kierowaną do osób z grupy ryzyka rozwoju osteoporozy. Twórcy kampanii zwracają uwagę na problem i zachęcają do wykonania badań pod kątem występowania choroby.

 • Nowy lek na Alzheimera

  Jest nowy lek, który może znacznie spowalniać rozwój choroby Alzheimera. Naukowcy są na razie ostrożni, ale pełni optymizmu.

 • Nadzieja dla chorych na WZWC w Polsce

  Nowoczesne leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C będzie realnie dostępne w październiku. Zapowiedział to w Światowym Dniu Wirusowego Zapalenia Wątroby (28.07) - wiceminister zdrowia Igor Radziewicz - Winnicki.

 • Nowa kampania fundacji Studio Psychologii Zdrowia

  Fundacja Studio Psychologii Zdrowia we współpracy z Fundacją „Inspiratornia”, Leo Burnett Group, Planet PR, KOI Studio Agnieszka Dziedzic i TPS Film Studio rozpoczęły kampanię, która ma wyleczyć ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV i zmienić ich percepcję.

 • Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL to akcja prozdrowotna promująca aktywność fizyczną wśród społeczeństwa oraz program stypendialny dla utalentowanych sportowo diabetyków. Do akcji może przystąpić każda osoba, która jest aktywna fizycznie, bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności.