Tour de Pologne dla amatorów

Karolina Jany (znana pod nickiem Karla), jako jedna z sześciu wybranych osób, weźmie udział w tegorocznym Tour de Pologne dla amatorów, które odbędzie się 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej. Wszystko w ramach akcji Ścigamy się z Cukrzycą. Karolina reprezentować będzie portal mojacukrzyca.org. Oto, co pisze w swoim liście. 

Cukrzycę mam od 2005 roku, nie była przeszkodą na 2 etapach Biegu Rzeźnika, na bieg 42 km na Babią Górę na wjazdy ponad 40 razy na Przechybę, kilkadziesiąt na najlepszy podjazd w Polsce GOLGOTĘ w Nowym Sączu, na 220 km pokonanych rowerem w 10 h, na przygodę z crossfitem, mam nadzieje, że nie będzie i tym razem! 6 osób w Polsce zostało wybranych na udział w Tour de Pologne dla amatorów, które odbędzie się 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej, z ramienia grupy kolarskiej NOVO NORDISK, ambasadorem grupy został Michał Jeliński – polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i my!

  • Pani Profesor Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz 
  • Ryszard Czarnencki – europoseł 
  • Przemek Kotulski – świetny młody kolarz z cukrzycą, stypendysta Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
  • Krzysiek – dziennikarz NaTemat 
  • Karolina Jany – z ramienia PSD i portalu mojacukrzyca.org

W piątek w Warszawie odbył się wspólny trening pod opieką trenera Jarka. Dostaliśmy cały osprzęt i rowery. 17 lipca zmierzymy się z innymi amatorami kolarstwa w Bukowinie Tatrzańskiej, trzymajcie za nas kciuki proszę! :-) 

Nie mam kondycji wcale, odkąd rok temu wykryto u mnie zakrzep na aorcie brzusznej i w nodze, miałam zakaz ćwiczeń, każdy lekarz, mówił co innego… na szczęście na nodze już nie mam, a ten w brzuchu nie urósł i zaczęłam od jakiegoś czasu bez strachu ćwiczyć :-) Ścigamy się z Cukrzycą!  

„Ścigamy się z cukrzycą” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez organizacje reprezentujące środowisko pacjentów z cukrzycą w celu zwrócenia uwagi na cukrzycę w oraz aktywność fizyczną, jako element profilaktyki i terapii cukrzycy: potrzeby pacjentów i priorytety ochrony zdrowia w odniesieniu do zapobiegania, leczenia i edukacji w tej chorobie przewlekłej.

Działania kampanii skupione są wokół Teamu Novo Nordisk, w skład którego wchodzą rowerzyści, triatloniści i biegacze, których łączy fakt, iż wszyscy chorują na cukrzycę. Liderem teamu jest pierwsza wyczynowa drużyna kolarska złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą, która w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne.

Ambasadorem kampanii Ścigamy się z cukrzycą jest złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Michał Jeliński, który w lipcowym wyścigu stanie na czele drużyny amatorów w Tour de Pologne amatorów. Misją drużyny jest inspirowanie, edukowanie i angażowanie osób z cukrzycą, pokazując im, że można zapewnić sobie wysoką jakość życia pomimo choroby i osiągać osobiste cele. Patronem kampanii jest także Polski Komitet Olimpijski.

Więcej na mojacukrzyca.org