Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie intymne”

Kampania edukacyjna wydawnictwa Medical Media Solutions,  wystartowała. Specjalnie dla czytelników publikacja „Zdrowie intymne”, która ukazała się 11 lipca wraz z gazetą „Nasze Miasto” oraz na dbajozdrowie.info, dostępna jest do pobrania online: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/07/Zdrowie-intymne.pdf  

Czego może się dowiedzieć? 

Publikację otwiera wywiad z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem – Konsultantem Krajowym ds. Seksuologii, który wyjaśnia, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa seksualność. Profesor omawia zaburzenia, z którymi spotyka się najczęściej w swojej praktyce, w szczególności wyjaśnia, czym są zaburzenia erekcji u mężczyzn i jak można je skutecznie leczyć.

Aktywność seksualna wiąże się z licznymi zagrożeniami. Wśród nich są m.in. kłykciny kończyste (tzw. brodawki płciowe), które stanowią jedne z najczęstszych rozpoznań stawianych przez lekarzy zajmujących się zakaźnymi chorobami narządów moczowo-płciowych. O skali problemu i możliwościach leczenia w warunkach domowych dowiemy się z rozmowy z prof. Sławomirem Majewskim – Kierownikiem Kliniki Dermatologii i Wenerologii WUM. W edukacyjnym artykule Igora Grzesiaka – Członka Zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, przeczytamy, jak ważna w wakacje jest profilaktyka zakażeń HIV, jakie są drogi zakażenia oraz jak i gdzie możemy wykonać odpowiednie badania.

O raku jajnika i raku szyjki macicy mówi się coraz częściej. Oba nowotwory są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet w Polsce. Każdego roku z ich powodu umiera w naszym kraju ponad 4 tysiące kobiet. Dr n. med. Agnieszką Gąsowska-Bodnar – specjalistą ginekologii onkologicznej z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, przybliża możliwości profilaktyki i leczenia. Ida Karpińska – Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, która sama wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, tłumaczy dlaczego kobiety chore na nowotwory ginekologiczne tak bardzo potrzebują odpowiedniego wsparcia.

W publikacji „Zdrowie intymne” znajduje się również wywiad z Korą, która w ostatnim czasie przeżyła trudne chwile związane z walką z rakiem jajnika. Obecnie artystka żyje tak, jak zawsze chciała i realizuje się na wielu nowych polach. Niedawno ukazała się książka jej męża – Kamila Sipowicza pt. „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”, do której Kora stworzyła ilustracje.

Nowotwory piersi i narządów rodnych stanowią niemal połowę wszystkich zachorowań na raka wśród kobiet. Wysoka umieralność spowodowana jest niską wykrywalnością choroby we wczesnym stadium – 70% chorych trafia do onkologa, gdy nowotwór jest już zaawansowany. O skali problemu, właściwej diagnostyce i o tym, jak walczyć o życie rozmawiamy z Elżbietą Kozik – Prezes organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Ważną kwestią kampanii jest również zyskująca na popularności ginekologia estetyczna. Dzięki zastosowaniu nowych i mało inwazyjnych metod terapeutycznych lekarze mogą poprawić komfort życia związany z nieprawidłowym wyglądem, ale co ważniejsze również z nieprawidłową funkcją okolic intymnych. O najpopularniejszych metodach  opowiada dr. med. Leszek Juszczyk – Kierownik Oddziałów Położnictwa oraz Ginekologii i Patologii Ciąży Szpitala UJASTEK, Konsultantem Merytorycznym Szpitala TOPMED.

Polecamy również edukacyjny artykuł dotyczący leczenia niepłodności, w którym dr n. med. Tomasz Rokicki – specjalista ginekolog – położnik, dyrektor medyczny klinik leczenia niepłodności InviMed, przestrzega, że gdy starania o dziecko trwają dłużej niż rok to trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i wykonać badania, które pomogą ustalić przyczynę problemu.

Wakacje bywają problematyczne pod względem zachowania właściwej higieny intymnej. Aleksandra Gołąb – redaktor medonet.pl, w praktycznym artykule, przekazuje wskazówki, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby długo wyczekiwany urlop minął bez przykrych niespodzianek.

Zapraszamy do lektury: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/07/Zdrowie-intymne.pdf