Pierwszy i jedyny w Polsce ONKO-SURVIVAL

Survival to szkoła przetrwania, którą przechodzi każdy pacjent walczący z rakiem. Ale tę walkę można wygrać i przekuć te doświadczenia w niezwykłą siłę i determinację, czego dowodem są uczestnicy pierwszego w Polsce Onko-Survivalu, który odbył się pod koniec czerwca w okolicach Nadleśnictwa Drewnica, głęboko w lesie, na terenach byłej jednostki wojskowej.

Grupa młodych ludzi, byłych pacjentów onkologicznych, podczas kilku dni wyprawy zmierzyło się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, brakiem bieżącej wody i elektryczności. Uczestnicy sami przygotowywali posiłki nad ogniskiem, a łóżka wykonali ze znalezionych w lesie gałęzi. Za namioty służyły im wojskowe pałatki.  Przez cztery dni nie mieli dostępu do telefonów komórkowych.

Opiekunem zespołu był pułkownik Robert Edelwajn, były oficer jednostki specjalnej, który przygotował dla uczestników wiele niełatwych zadań, wśród nich między innymi przeprawę przez rzekę. Onko-Survival to także integracja i budowanie zespołu. Uczestnikami pierwszego.

Onko-Survivalu były młode osoby po zakończonym leczeniu, które tworzą projekt „Oddziały Pocancerowanych” – grupę wolontariuszy, byłych pacjentów, którzy wracają na oddziały onkologiczne, by dawać nadzieję, że z rakiem można wygrać!

 

 

Organizatorami Onko-Surwiwalu są Fundacja Spełnionych Marzeń i Fundacja PoCANCERowani. Chcesz wziąć udział w Onko-Survivalu? Chcesz zorganizaować wyprawę dla swojej grupy? Napisz: fundacja@pocancerowani.pl