-
Kilometry dla hemofilii -akcja na lotnisku w Pyrzowicach
W hali terminalu B stanęły rowery stacjonarne, na których pasażerowie mogą przejechać krótkie dystanse przed odprawą i tym samym wspomóc Fundację Iskierka.
-
Uwolnij swoją moc. Nowa kampania Fundacji Integracja
„Uwolnij swoją moc” – to hasło najnowszej kampanii społecznej, prowadzonej przez Fundację Integracja. Celem kampanii jest poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnością, cierpiących z powodu przewlekłego zalegania moczu. Rozwiązaniem jest samocewnikowanie za pomocą cewników hydrofilowych.
-
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Łodzi
10 października łódzkie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół POMOST działające na rzecz zdrowia psychicznego już ponad 15 lat organizuje, wraz z partnerami, obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
-
Tour de Pologne dla amatorów
Karolina Jany (znana pod nickiem Karla), jako jedna z sześciu wybranych osób, weźmie udział w tegorocznym Tour de Pologne dla amatorów, które odbędzie się 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej.
-
Neurofitness - aerobik dla mózgu
Ćwiczenia, które służą naszemu umysłowi tak, jak gimnastyka - mięśniom: usprawniają, uelastyczniają, poprawiają kondycję!
-
Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie intymne”
Kampania edukacyjna wydawnictwa Medical Media Solutions, wystartowała. Specjalnie dla czytelników publikacja „Zdrowie intymne”, która ukazała się 11 lipca wraz z gazetą „Nasze Miasto” oraz na dbajozdrowie.info, dostępna jest do pobrania online.
-
Diabetycy startują w Tour de Pologne
W 73. Tour de Pologne startuje pierwsza na świecie drużyna kolarska składająca się wyłącznie z osób z cukrzycą, międzynarodowy Team Novo Nordisk. Profesjonalny zespół diabetyków to nie wszystko. W starciu amatorskim TdP ścigać się będzie drużyna składająca się z ambasadorów kampanii "Ścigamy się z cukrzycą".
-
Obywatele w medycynie. Wystawa w Centrum Nauki Kopernik
Nauką zajmują się naukowcy. Ale czy tylko? Wystawa „Obywatele w medycynie” opowiada siedem niezwykłych historii ludzi, którzy pokazują, że nauka może wyjść z laboratoriów.
-
Wszystko, co chce wiedzieć o zakażeniu, a bałeś się zapytać
W sobotę 16.07.2016 w Fundacji Edukacji Społecznej odbędzie się spotkanie z Agatą Skrzat - lekarzem chorób zakaźnych
-
Chłopaku, badaj jądra! Rób to #dlaJAJ! Co miesiąc!
Dlaczego? Rak jądra jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród mężczyzn w wieku 20-44 lat i stanowi 24% zachorowań na raka w tej grupie wiekowej.
-
Tysiące przedstawicieli zawodów medycznych wyjdzie na ulice Warszawy.
Przedstawiciele zawodów medycznych będą protestować w Warszawie. Lekarze, pielęgniarki, diagności sprzeciwiają się proponowanym przez rząd rozwiązaniom prawnym dotyczącym finansowania ochrony zdrowia.
-
Ćwiczenia leczą - sposób na oswojenie raka.
Umiarkowane i intensywne ćwiczenia u kobiet leczonych z powodu raka piersi poprawiają samopoczucie i pamięć oraz likwidują zmęczenie - wynika z badań opublikowanych przez "Psycho-Oncology".
-
Życie w stresie może mieć fatalny wpływ na dzieci i wnuki
Najnowsze badania australijskich naukowców dają do myślenia. Potwierdziły, że życie w ciągłym stresie może mieć fatalne skutki na życie mężczyzn - również na ich dzieci, a nawet wnuki.
-
Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie będą mogły wykonywać prac szkodliwych dla zdrowia.
Prezydent podpisał zmiany w prawie pracy - dotyczą kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie będą mogły wykonywać prac szkodliwych dla zdrowia.
-
Pierwszy i jedyny w Polsce ONKO-SURVIVAL
Survival to szkoła przetrwania, którą przechodzi każdy pacjent walczący z rakiem. Ale tę walkę można wygrać i przekuć te doświadczenia w niezwykłą siłę i determinację, czego dowodem są uczestnicy pierwszego w Polsce Onko-Survivalu, który odbył się pod koniec czerwca w okolicach Nadleśnictwa Drewnica, głęboko w lesie, na terenach byłej jednostki wojskowej.
-
Nie rewolucja, tylko pozytywna ewolucja w służbie zdrowia.
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił we wtorek (5 lipca) premier Beacie Szydło założenia systemowej reformy służby zdrowia. Resort poinformował po spotkaniu, że minister zyskał zielone światło dla dalszych prac nad zmianami.
-
Grzybica groźna dla życia!
Na grzybice umiera co roku na świecie ponad 1 mln osób, więcej niż z powodu malarii i raka piersi - alarmuje prof. Neil Gow z University of Aberdeen w wypowiedzi dla serwisu BBC News. Brytyjski specjalista zwraca uwagę, że przed tym nie chronią żadne szczepionki, nie ma też presji opracowywania nowych leków.
-
Domowe jedzenie zmniejsza ryzyko cukrzycy.
Osoby, które często jadają w domu, są mniej narażone na cukrzycę niż ci, którzy częściej stołują się na mieście - wynika z badania opisanego w magazynie "PLOS Medicine". Fast foody prowadzą do otyłości, a ta z kolei zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2.
-
Wyhodowano nos na czole.
Lekarze z miasta Indore w środkowych Indiach w stanie Madhya Pradesh wszczepili 12-letniemu chłopcu nos wyhodowany wcześniej na jego czole - informuje "BBC News"
-
Zatrzymać się na przystanku Alzheimera - nietypowa wiata w Warszawie.
Z tego przystanku nie odjedzie żaden autobus. Przed Centrum Alzheimera w Warszawie stanęła wiata, która ma być miejscem zatrzymania się przy ucieczkach do domu, jakie towarzyszą zanikom pamięci podopiecznych placówki.