• Tysiące przedstawicieli zawodów medycznych wyjdzie na ulice Warszawy.

    Przedstawiciele zawodów medycznych będą protestować w Warszawie. Lekarze, pielęgniarki, diagności sprzeciwiają się proponowanym przez rząd rozwiązaniom prawnym dotyczącym finansowania ochrony zdrowia.

  • Ćwiczenia leczą - sposób na oswojenie raka.

    Umiarkowane i intensywne ćwiczenia u kobiet leczonych z powodu raka piersi poprawiają samopoczucie i pamięć oraz likwidują zmęczenie - wynika z badań opublikowanych przez "Psycho-Oncology".

  • Życie w stresie może mieć fatalny wpływ na dzieci i wnuki

    Najnowsze badania australijskich naukowców dają do myślenia. Potwierdziły, że życie w ciągłym stresie może mieć fatalne skutki na życie mężczyzn - również na ich dzieci, a nawet wnuki.

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie będą mogły wykonywać prac szkodliwych dla zdrowia.

    Prezydent podpisał zmiany w prawie pracy - dotyczą kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie będą mogły wykonywać prac szkodliwych dla zdrowia.

  • Pierwszy i jedyny w Polsce ONKO-SURVIVAL

    Survival to szkoła przetrwania, którą przechodzi każdy pacjent walczący z rakiem. Ale tę walkę można wygrać i przekuć te doświadczenia w niezwykłą siłę i determinację, czego dowodem są uczestnicy pierwszego w Polsce Onko-Survivalu, który odbył się pod koniec czerwca w okolicach Nadleśnictwa Drewnica, głęboko w lesie, na terenach byłej jednostki wojskowej.

  • Nie rewolucja, tylko pozytywna ewolucja w służbie zdrowia.

    Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił we wtorek (5 lipca) premier Beacie Szydło założenia systemowej reformy służby zdrowia. Resort poinformował po spotkaniu, że minister zyskał zielone światło dla dalszych prac nad zmianami.

  • Grzybica groźna dla życia!

    Na grzybice umiera co roku na świecie ponad 1 mln osób, więcej niż z powodu malarii i raka piersi - alarmuje prof. Neil Gow z University of Aberdeen w wypowiedzi dla serwisu BBC News. Brytyjski specjalista zwraca uwagę, że przed tym nie chronią żadne szczepionki, nie ma też presji opracowywania nowych leków.

  • Domowe jedzenie zmniejsza ryzyko cukrzycy.

    Osoby, które często jadają w domu, są mniej narażone na cukrzycę niż ci, którzy częściej stołują się na mieście - wynika z badania opisanego w magazynie "PLOS Medicine". Fast foody prowadzą do otyłości, a ta z kolei zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2.

  • Wyhodowano nos na czole.

    Lekarze z miasta Indore w środkowych Indiach w stanie Madhya Pradesh wszczepili 12-letniemu chłopcu nos wyhodowany wcześniej na jego czole - informuje "BBC News"

  • Zatrzymać się na przystanku Alzheimera - nietypowa wiata w Warszawie.

    Z tego przystanku nie odjedzie żaden autobus. Przed Centrum Alzheimera w Warszawie stanęła wiata, która ma być miejscem zatrzymania się przy ucieczkach do domu, jakie towarzyszą zanikom pamięci podopiecznych placówki.

  • Ciekawy adres i informacja na wyłączność!

    Wprawdzie oficjalne kalendarze milczą na ten temat, ale Wikipedia podaje: "Autystyczny Dzień Dumy, ang. Autistic Pride Day – święto obchodzone corocznie 18 czerwca od 2005 roku przez dorosłe osoby z zespołem Aspergera, które chcą, aby autyzm przestał być uważany za chorobę, a stał się akceptowaną odmiennością.

  • Rusza druga edycja programu "Społeczny Startup"

    Rusza II edycja programu Społeczny StartUp, realizowanego przez Fundację Ashoka i UniCredit Foundation, we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

  • Fałszywy przystanek autobusowy w Warszawie

    W piątek 24 czerwca 2016 r. na terenie Centrum Alzheimera przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie został zainstalowany fałszywy przystanek.

  • Będą zmiany na liście leków refundowanych.

    Ministerstwo Zdrowia od 1 lipca planuje wprowadzić korekty. Zadowoleni będą pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane oraz pacjentki cierpiące na raka piersi. Pojawiły się też nowe leki dla chorych na czerniaka i białaczkę.

  • Minister Krzysztof Łanda bez nadzoru nad lekami.

    Zmiany w nadzorze nad lekami. Wiceminister Krzysztof Łanda nie jest już za to odpowiedzialny, jego kompetencje przejął wiceminister Marek Tombarkiewicz.

  • 8. finał pro-transplantacyjnej kampanii społecznej "Drugie życie"

    8. edycja kampanii społecznej Drugie życie prowadzonej przez firmę Fresenius Medical Care Polska właśnie zakończyła się w czterech uczestniczących w tym roku województwach.

  • Szczepienia na 6 - czy tak oceniają je matki?

    Wokół szczepień, zwłaszcza skojarzonych narosło wiele negatywnych emocji, które zaowocowały spadkiem zaufania wobec tej formy ochrony przed chorobami zakaźnymi wśród matek i przyszłych matek. To się jednak zmienia - uważają organizatorzy kampanii "Szczepienia na 6".

  • Może paść rekord Polski w ilości oddanej krwi.

    Jutro ( sobota 25.06) poleje się krew w Ożarowie. Im więcej, tym lepiej. Będzie bowiem bity rekord Polski w ilości oddanej krwi.

  • Sprawdź, to może być czerniak!

    W Warszawie zainaugurowano kampanię "Czerniak to może być TO. Sprawdź TO".

  • "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" - jest poradnik a w nim sytuacje "z życia wzięte".

    Nie głaskać psa przewodnika, najpierw pytać - potem pomagać i nie bać się zwrócić bezpośrednio do osoby z niepełnosprawnością. Te i inne wskazówki savoir - vivre można znaleźć w poradniku wydanym przez Fundację Integracja i Metro Warszawskie.