• Poland Business Run

    Prawie milion złotych przyniósł bieg charytatywny Poland Business Run. Został zorganizowany w sześciu miastach, na liniach startowych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu stanęło prawie 15 tysięcy uczestników.

  • Tylko 4 proc. Polek karmi swoje dzieci zgodnie z zaleceniami WHO

    Tylko 4 proc. Polek karmi swoje dzieci zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia - czyli przez pierwsze pół roku wyłącznie piersią.

  • Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

    Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 20- 25 września 2015 r.

  • Są już szczepionki przeciwko grypie sezonowej

    Są już szczepionki przeciwko grypie sezonowej 2015/2016. Trafiły do hurtowni, aptek i ośrodków opieki zdrowotnej preparaty o nowym składzie - poinformował prof. Adam Antczak, ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

  • Polska aplikacja pomocą w terapii dzieci z autyzmem

    W Gdańsku powstała niezwykła aplikacja na urządzenia mobilne. Tym razem nie chodzi o rozrywkę, lecz o narzędzie do terapii dzieci z autyzmem. Autorzy tego oprogramowania – studenci Politechniki Gdańskiej wraz ze specjalistami z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku – stworzyli aplikację, która ma wspierać ludzi z autyzmem nie tylko w trakcie terapii w ośrodkach, ale także w codziennym życiu.

  • Kurs na pracę - aktywizacja osób z zaburzeniami psychicznymi

    Osoby z zaburzeniami psychicznymi w Polsce praktycznie nie funkcjonują w życiu społecznym, rzadko także są osobami aktywnymi zawodowo. Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej i Koalicja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych i pacjentów podejmuje od lat szereg działań społecznych mających na celu zmianę tej sytuacji.

  • Lekarze rodzinni nadal mogą wystawiać zwolnienia z wf-u.

    Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia odniosło się do wątpliwości pojawiających się w środowisku medyków.

  • Pobudka z treścią. Kolejne spotkanie z cyklu "Zdrowe pobudki"

    W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej organizuje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem "Zdrowe pobudki".

  • Zanieczyszczenie powietrza szkodzi sercu

    Polskie badania potwierdzają: zanieczyszczenie powietrza szkodzi sercu. Wpływa na stan zdrowia zdrowych osób i może pogarszać kondycję pacjentów z chorobą serca.

  • W szkolnych sklepikach już tylko zdrowa żywność

    W tym roku szkolnym w szkolnych sklepikach już tylko zdrowa żywność.

  • Choroba serca jest bez serca. Atakuje bez uprzedzenia

    Zawał serca przychodzi nagle, bez zapowiedzi i zwykle w najmniej spodziewanym momencie. Najczęściej podczas codziennych czynności.

  • Choroby autoimmunologiczne leczone pasożytami

    Pasożyty, takie jak włosówka czy tęgoryjec, mogą być pomocne w walce z astmą, alergiami, toczniem czy innymi chorobami autoimmunologicznymi. Naukowcy chcą przeanalizować ich działanie i skuteczność.

  • Granty dla organizacji działających na rzecz chorób rzadkich

    Ruszyła 5. edycja międzynarodowego programu Genzyme PAL Award. Organizacje działające na rzecz chorób rzadkich mogą ubiegać się o granty o łącznej wartości 50 tys. dolarów na realizację akcji społecznych.

  • Kampania społeczna "Stawka to Życie. Zastawka to Życie"

    Kampania “Stawka to Życie. Zastawka to Życie” ma na celu promocję wśród Polaków innowacyjnego rozwiązania w medycynie, jakim jest implantacja zastawki aortalnej za pomocą cewnika. Służy przybliżeniu możliwości, jakie daje ten zabieg wśród osób, które nie kwalifikują się do chirurgicznego zabiegu.

  • Badania nad szczepionką na wirusa RSV w toku

    Prowadzone na ludziach badania szczepionki przeciwko wirusowi RSV (niebezpieczny wirus atakujący drogi oddechowe wcześniaków i dzieci) dają pozytywne wyniki, informuje pismo Science Translational Medicine.

  • "6 miesięcy. Żyć czy umierać?"

    Akcja "6 miesięcy. Żyć czy umierać?" jest realizowana na rzecz kobiet z rakiem piersi w ramach międzynarodowej kampanii "tu i teraz". W momencie, gdy pacjent dowiaduje się, że zostało mu jeszcze tylko 6 miesięcy życia, liczy się każda chwila.

  • Program bezpłatnych badań wykrywających raka trzustki u chorych na cukrzycę

    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie rozpoczął program bezpłatnych badań umożliwiających wykrycie bezobjawowego raka trzustki u chorych ze świeżo rozpoznaną cukrzycą.

  • Polski naukowiec opracował nową metodę leczenia szumów usznych

    Polski naukowiec z Centrum Nowoczesnej Audiologii opracował nową metodę leczenia szumów usznych, która nie wymaga interwencji chirurga ani zażywania leków.

  • Projekt ustawy o osobach starszych

    Na oficjalnej stronie Sejmu znalazł pierwszy dokument w Polsce w randze ustawy poświęcony w całości osobom starszym. Komisję Polityki Senioralnej zgłosiła 11-stronicowy projekt.

  • Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej

    Złoty medal dla Medyka Zabrze w finale Mistrzostw Świata Lekarzy w piłce nożnej. W finale zagrali po raz czwarty w swojej karierze, ale w końcu udało się wywalczyć złoto. Irlandia przyniosła im szczęście.