Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

 

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 20- 25 września 2015 r.

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii i przybliżeniu trójmiejskiej społeczności problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Wiemy, że dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Obchodom towarzyszy konferencja pt: „Otworzyć Bramy Tolerancji – jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, która odbędzie się w Trójmieście w dniach 21-22 września br.

Główne wydarzenie obchodów odbędzie 20 września 2015 r. na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zlokalizujemy Trójmiejski Punkt Informacyjny o ofertach wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

Pełny program Obchodów Dnia Solidarności i Dni Otwartych znajdziecie Państwo na www.otwartebramy.org