• Niewielkie zmiany w sprawie jedzenia w szkołach

    Możliwe są niewielkie zmiany w sprawie jedzenia w szkołach. Po 6 października minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska i minister zdrowia Marian Zembala przeanalizują postulaty zgłaszane przez dyrektorów szkół i przedszkoli w związku z wprowadzeniem w placówkach zakazu sprzedawania i podawania "śmieciowego" jedzenia.

  • Menu Dla Diabetyka. Cykl szkoleń dla kucharzy.

    Od października w 5 miastach w Polsce odbędą się szkolenia w ramach akcji Menu dla Diabetyka dla kucharzy i restauratorów. Restauracje i kawiarnie z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania i Trójmiasta będą miały okazję dołączyć do listopadowej akcji, w ramach której w menu tych miejsc pojawią się dania dedykowane diabetykom.

  • Powstało Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi

    Liderzy kluczowych organizacji pacjenckich skupionych na problemach chorych z nowotworami krwi, zawiązali Konsylium pacjentów z Nowotworami Krwi. Główną ideą powołania niezależnej grupy jest zebranie wspólnego głosu w dyskusji na temat hematoonkologii w Polsce, wykorzystując potencjał merytoryczny i społeczny każdego z członków inicjatywy.

  • Europie wskaźniki spożycia alkoholu i tytoniu są najwyższe na świecie

    Alkohol, tytoń i otyłość bardzo zagrażają Europejczykom -alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. Przez to przyszłe pokolenia będą żyły krócej niż obecne - ostrzega WHO w opublikowanym w środę raporcie.

  • Konflikt na linii pielęgniarki - Ministerstwo Zdrowia - zażegnany

    Konflikt na linii pielęgniarki - ministerstwo zdrowia - zażegnany. Jest kompromis w sprawie podwyżek.

  • Jak działa zdrowy człowiek?

    "Jak działa zdrowy człowiek... czyli co zrobić, żeby nie chorować" - to motto zainaugurowanej dziś kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie Polaków do zdrowego trybu życia.

  • Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki

    22 września ruszyła kampania „Diagnostyka jajnika” pod hasłem „Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki”. Jej celem jest przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych oraz sprawdzania swoich rodzinnych obciążeń nowotworowych.

  • Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia

    24-25 września 2015 r., w Galerii Porczyńskich, w Warszawie ruszy Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia. Inicjatywa, będąca najważniejszym wydarzeniem na mapie polityki senioralnej w Polsce, skupiająca wybitne autorytety z kraju i z zagranicy.

  • Pobudka z treścią dla organizacji zrzeszonych w Sieci dla Zdrowia.

    18 września w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Zdrowe Pobudki. Drugi warsztat poświęcony był nowoczesnej komunikacji.

  • Porozumienie ekspertów w sprawie e-papierosów

    Jest pierwsze wspólne porozumienie ekspertów w sprawie e-papierosów. Oświadczenie wydało 13 najważniejszych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii.

  • Telemedycyna szansą dla zdrowia.

    Telemedycyna zrewolucjonizuje ochronę zdrowia. Globalny potencjał leczenia chorób przewlekłych z jej wykorzystaniem sięga miliardów dolarów.

  • Debata "Głosuję na zdrowie"

    W Polsce potrzeba inwestycji zwiększających efektywność systemu ochrony zdrowia i poprawiających dostęp do nowoczesnego leczenia. Do takich wniosków doszli uczestnicy zorganizowanej przez PAP debaty rozpoczynającej kampanię „Głosuję na zdrowie”.

  • Fundusz Walki z Rakiem szansą dla pacjentów?

    Fundusz Walki z Rakiem byłby szansą na dostęp do nowych leków na raka. Tak wynika z nowego raportu Fundacji Watch Health Care. Jak przypomina dr Krzysztof Łanda, współautor raportu, w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej Polska bardzo mało wydaje na leczenie onkologiczne.

  • Debata o grypie "Flu Forum"

    Upowszechnienie szczepień przeciwko grypie pozwoli zminimalizować jej skutki. Tak uważają uczestnicy debaty zorganizowanej podczas warszawskiego " Flu Forum".

  • Lekarze uznani przez chorych na raka

    Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie i doktor Krzysztof Adamowicz z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku zdobyli największe uznanie wśród osób chorych na raka.

  • Apką w depresję lub schizofrenię

    Internet i aplikacje na smartfony mogą pomóc w walce z depresją i innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego.

  • Boskie Matki

    Kobiety w ciąży chore na nowotwory mogą urodzić zdrowe dziecko. Przekonywali o tym eksperci podczas warszawskiej konferencji "Boskie Matki" zorganizowanej przez Fundację Rak'n'Roll. W Polsce każdego roku w takiej sytuacji znajduje się od kilkudziesięciu do około 300 kobiet, dokładnych statystyk nie ma.

  • Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Szyi i Głowy

    Zaczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Szyi i Głowy. Do 25 września ponad 40 placówek medycznych w całej Polsce odbędą się bezpłatne badania endoskopowe nosa i gardła. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi.

  • Więcej miejsc rezydenckich dla lekarzy

    Lekarze zadowoleni ze zwiększenia liczby miejsc rezydenckich Minister zdrowia przyznał ich ponad 5,7 tys. na najbliższe, październikowe postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie. Niemal 1,9 tys. miejsc przyznano w dziedzinach priorytetowych.

  • Oddychaj czystym powietrzem

    "Oddychaj czystym powietrzem" - to hasło 3. Polskich Dni Spirometrii. Odbywać się będą od 14 do 19 września - po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na zagrożenia związane z chorobami dróg oddechowych.