Chorzy na raka pożeglują po lądzie.

W sierpniu odbędzie już 4 edycja akcji Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie, w tym roku pod hasłem: „Żeglowanie po lądzie, czyli Wielki Ogólnopolski Marsz Granicami Polski”.  Chorzy na raka oraz ich bliscy pokonają 100 km w ciągu 7 dni. W sumie 34 grupy mają razem okrążyć Polskę.

Żeglowanie oraz tygodniowe maszerowanie jest bardzo podobne do procesu leczenia chorób onkologicznych – uważają organizatorzy. Tak samo w sytuacji gdy chory dowiaduje się, że ma nowotwór, jak i w sytuacji gdy pierwszy raz wsiada na jacht lub robi pierwszy krok, by pokonać trasę 100 km, nie wie jak zachowa się jego organizm. Nie wie, czy strach go nie sparaliżuje. Czy będzie miał chorobę morską itp. Jedyne co wiadomo to to, że nie może się poddać, nie może odpuścić. Takie poczucie niezłomności jest bardzo potrzebne osobom niepełnosprawnym. Dzięki niemu łatwiej integrują się ze społeczeństwem i radzą sobie z przeciwnościami losu – przekonują organizatorzy marszu.

Celem projektu jest uaktywnienie osób z problemami onkologicznymi i zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie.

 

Źródło: Fundacja OnkoRejs