-
Niewidomi chcą mieć wpływ na to, co ich dotyczy.
Osoby niewidome muszą mieć głos! Fundacja"Vis Maior" apeluje do władz o konsultacje. Niewidomi chcą być wysłuchani, jeśli chodzi o rozwiązania prawne, czy inwestycje w infrastrukturę.
-
Jest pierwszy raport na temat sytuacji głuchoniewidomych w Polsce.
Siedem tysięcy osób głuchoniewidomych żyje nad Wisłą. Tylko jedna trzecia objęta jest pomocą Towarzystwa Osób Głuchoniewidomych. Należy to poprawić - wynika z pierwszego raportu na temat jakości ich życia.
-
Kampania "Zdrowo Zaangażowani", żeby Polacy dobrze leczyli się sami.
Edukacja oraz promocja odpowiedzialnego samoleczenia celem kampanii "Zdrowo zaangażowani". Z badań GUS z 2013 roku wynika, że 90 procent gospodarstw domowych kupuje leki bez recepty.
-
Światowy Dzień Walki z Malarią. To nadal bardzo groźna choroba.
Turyści, którzy planują wakacje w tropikach, powinni zadbać o profilaktykę malaryczną - przypominają lekarze w obchodzonym dziś Światowym Dniu Walki z Malarią.
-
Rak płuc karmi się papierosowym dymem i tym, co w powietrzu.
20 tysięcy Polaków umiera rocznie na raka płuc. Zgonów z powodu wszystkich chorób układu oddechowego mamy 37 tysięcy.
-
Stres atakuje co piątego z nas - należy go oswoić!
Ponad 95 procent Polaków odczuwa stres, a co piąty zmaga się z nim codziennie. Tak wynika z badań przedstawionych na konferencji prasowej w Warszawie.
-
Schizofrenia groźna dla chorych i ich rodzin - co piąty opiekun na granicy depresji!
Na jednego chorego na schizofrenię przypada około 10 osób z jego najbliższego otoczenia, które są bezpośrednio dotknięte konsekwencjami tej choroby. Tak wynika z zaprezentowanego dziś raportu " Schizofrenia. Rola opiekunów w kreowaniu współpracy".
-
Japończycy wynaleźli elektroniczną skórę! Przyda się w operacjach
"Elektroniczna skóra" do mierzenia poziomu tlenu w organizmie -wynaleziona w Japonii. Mierzyć będzie poziom tlenu w organizmie.
-
Polski pacjent coraz bardziej uświadomiony
Pacjenci coraz więcej wiedzą o swoich prawach. Jeszcze 10 lat temu słyszało o nich zaledwie 10 procent badanych, natomiast trzy lata temu już połowa.
-
Organizacje pacjentów krytycznie o programach onkologicznych
1 miliard 200 milionów złotych zostało nie najlepiej wydane. Tyle w ciągu 10 lat poszło na profilaktykę onkologiczną.
-
Meningokoki - zagrożenie dla Twojego dziecka
Tylko szczepiąc się można zapobiegać inwazyjnej chorobie meningokokowej.
-
UBER ułatwia pracę niesłyszącym kierowcom
13 kwietnia firma Uber we współpracy z firmą Migam oraz Fundacją Integracja uruchomiła program skierowany do głuchych i niedosłyszących kierowców we wszystkich 7 miastach w Polsce, w których jest dostępna aplikacja
-
Czekolada dobra dla serca.
Dobre wieści od dietetyków w Światowym Dniu Czekolady. Ona nie tylko poprawia nastrój, ale ma też korzystny wpływ na nasze zdrowie. Spożywana regularnie, ale w niewielkich ilościach, zmniejsza ryzyko chorób serca i udarów mózgu.
-
Uwaga opryszczka u kobiet w ciąży - groźna dla dzieci!
Specjaliści ostrzegają kobiety w ciąży przed opryszczką. Podkreślają, że wirus może spowodować uszkodzenie układu nerwowego u dziecka.
-
Chorzy na hemofilię boją się zmian w Narodowym Programie Leczenia
Bo chociaż nie jest idealnie, to w ciągu ostatnich 20-u lat dokonał się niezwykły skok w leczeniu tej choroby w Polsce. Pacjenci nie chcą zmian w Narodowym Programie Leczenia Hemofilii na lata 2012-2018. Apelują aby go wdrażać i bardziej inwestować w wyspecjalizowane ośrodki.
-
Lit dobry na długowieczność?
Znane leki na bazie litu mogą być receptą na długowieczność. Tak twierdzą brytyjscy naukowcy, którzy testowali kluczowe substancje na muchach.
-
2 miliony 730 Polaków ma cukrzycę - muszą dobrze jeść i spać!
Zapobieganie cukrzycy, wczesne jej wykrywanie i leczenie jest tematem trwających dziś obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Z tej okazji w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie zorganizowano konferencję prasową.
-
Pokonaj Cukrzycę! Jutro obchody Światowego Dnia Zdrowia.
Światowy Dzień Zdrowia 2016 - w tym roku pod hasłem Pokonaj cukrzycę! Na całym świecie choruje na nią prawie 350 milionów osób, przez co choroba zyskała miano największej niezakaźnej epidemii XXI wieku.
-
Przez rok podwoiła się w Polsce liczba niezaszczepionych dzieci.
Ponad 22 tysiące dzieci nie zostało zaszczepionych w 2015 roku - wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.
-
Zastawka to życie - w Polsce pacjentów dobija proza życia - jest za mało pieniędzy.
Za mały postęp w leczeniu wad zastawkowych serca w Polsce. Specjaliści alarmują, że w naszym kraju nadal wykonuje się niewiele zabiegów przezcewnikowego leczenia wad zastawkowych serca.