• Nadzieja dla chorych na WZWC w Polsce

  Nowoczesne leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C będzie realnie dostępne w październiku. Zapowiedział to w Światowym Dniu Wirusowego Zapalenia Wątroby (28.07) - wiceminister zdrowia Igor Radziewicz - Winnicki.

 • Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL to akcja prozdrowotna promująca aktywność fizyczną wśród społeczeństwa oraz program stypendialny dla utalentowanych sportowo diabetyków. Do akcji może przystąpić każda osoba, która jest aktywna fizycznie, bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności.

 • Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego

  Fundacja Wygrajmy Zdrowie w partnerstwie z Federacją Stowarzyszeń Amazonki rozpoczęła projekt „Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego”, który trwa od marca 2015 r. do kwietnia 2016 r.

 • Co nastolatki wiedzą o seksie?

  Zatrważające wyniki badań dotyczące edukacji seksualnej młodzieży. Mniej niż połowa 18-latków potrafi odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące budowy i funkcjonowanie układu rozrodczego, nie wie też jak można zakazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową - wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych.

 • „Zwyczajnie Aktywni” po raz trzeci wspierają pacjentów na rynku pracy

  Wystartowała III edycja projektu „Zwyczajnie Aktywni”, którego częścią jest konkurs organizowany pod tą samą nazwą. Celem obu działań jest zwiększenie szans osób chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

 • Amazonki idą w góry

  W dniach od 12 do 17 lipca 2015 i od 7 do 12 sierpnia 2015 odbywać się będzie III i IV Trekking Amazonek.

 • 11 czerwca ruszyła Polska Liga Walki z Rakiem

  Nowa fundacja stawia sobie dwa główne cele - przede wszystkim stworzyć ekspercki ośrodek wspomagający działania w zakresie walki z rakiem. Drugie podstawowe zadanie, to wyście do społeczeństwa i pokazanie choroby nowotworowej nie tylko jako problemu medycznego, ale także społecznego.

 • Kolejny etap badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi

  W czerwcu około 150 kobiet weźmie udział w kolejnym etapie badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi. Prowadzone będą w kilku polskich ośrodkach klinicznych.

 • Badania genetyczne mogą uratować życie

  Są najnowsze badania pokazujące, że 250 tysięcy kobiet w Polsce jest nosicielkami mutacji genów, które nawet kilkanaście razy zwiększają ryzyko raka piersi. W grupie zagrożonej są panie, których matki, siostry, ciotki lub babcie chorowały na nowotwory piersi lub jajnika.

 • W sobotę 13 czerwca przypada drugi ogólnopolski Dzień Świadomości Niewydolności Serca

  Na kilka dni przed - 9 czerwca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne poinformowało o nowych wytycznych dotyczących leczenia niewydolności serca na konferencji prasowej w Warszawie. Lekarze rodzinni zmiany przyjmują z zadowoleniem.

 • "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii"

  "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii". Na ten temat debatowano 1 czerwca w Pałacu Staszica PAN w Warszawie.

 • Ruszył portal informacyjny dla osób po zawale serca

  To wstrząs nie tylko dla ciała, ale i psychiki i właśnie wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło portal www.copozawale.pl.

 • Problemy chorych na nieswoiste zapalenia jelita

  Dostęp do nowoczesnego leczenia chorych na nieswoiste zapalenia jelita jest ograniczony, a dla wielu pacjentów jest ono jedyną szansa na prowadzenie możliwie normalnego życia - wskazywali eksperci w Światowym Dniu Zapaleń Jelita.

 • 17 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

  Nadciśnienie tętnicze krwi ma prawie 11 mln dorosłych Polaków. Wśród nich prawie 3,5 mln nawet o tym nie wie, a jedynie 2 i pół miliona jest skutecznie leczonych. Takie są wyniki badań NATPOL. 17 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego.

 • Karty z kalendarza

  Przygotowaliśmy kilka ważnych dat.   Pobierz wszystkie kartki z kalendarza.

 • Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych!

  Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych! - trwa charytatywna akcja Justyny Kowalczyk i Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

 • Niepokojące podsumowania debaty ekspertów, która odbyła się 13 maja w Warszawie

  Zaledwie 1,5 proc. Polaków, czyli co setna dorosła osoba wie, co to jest przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Skutek tego taki, że zdecydowana większość, bo aż 80 proc. cierpiących na nią osób, nie zdaje sobie nawet sprawy, że na nią choruje.

 • Dzisiaj Europejski Dzień Walki z Czerniakiem

  To okazja aby się za darmo przebadać albo zapisać na badania. Rejestracja prowadzona będzie do 15 maja.

 • Europejski Dzień Praw Pacjenta

  12 maja obchodzimy po raz 9. Europejski Dzień Praw Pacjenta. W związku z tym w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się debata. Główny inicjator przedsięwzięcia, organizacja pozarządowa Active Citizenship Network (ACN) postanowiła dedykować tegoroczne obchody ocenie stabilności systemów opieki zdrowotnej.

 • Bezpłatne konsultacje lekarskie dla alergików oraz ich rodzin

  Od 11 do 15 maja odbywają się bezpłatne konsultacje lekarskie dla alergików oraz ich rodzin. Akcja jest częścią kampanii "Przygotuj się na wstrząs!", objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.