• Problem niedostatecznego finansowania psychiatrii w Polsce

  Psychiatria w Polsce jest niedofinansowana, a największe braki dotyczą leczenia dzieci - alarmuje Rzecznik Praw Pacjenta.

 • Macierzyństwo kontra rak

  24-letnia modelka Elizaveta Bulokhova w czwartym miesiącu ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór kości. Lekarze namawiali ją do aborcji, jednak kobieta nie zdecydowała się na taki krok. Urodziła zdrowego chłopca, ale straciła 95% szczęki.

 • Ostre przyprawy mogą przedłużać życie

  Naukowcy cytowani przez "British Medical Journal" doszli do wniosku, że regularne jedzenie pikantnych potraw może obniżyć ryzyko przedwczesnego zgonu. Podkreślają jednak, że było to badanie obserwacyjne, dlatego na jego podstawie nie można wyciągać definitywnych wniosków.

 • Będzie refundacja terapii protonowej dla kilku - kilkunastu rodzajów nowotworów

  Minister zdrowia Marian Zembala odwiedził pierwszy ośrodek oferujący terapię protonową w Polsce. Szpital w Krakowie zacznie działać w połowie października.

 • Lekarze rodzinni upominają się porozumienia ze stycznia u Ministra Zdrowia

  Lekarze rodzinni upominają się o realizację porozumienia ze stycznia, które podpisali z ówczesnym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Ich zdaniem, jego następca Marian Zembala nie wypełnia ustaleń.

 • Coraz więcej pacjentów zgłasza się do Biura Rzecznika Praw Pacjenta

  W ubiegłym roku dotarło tam około 65 tysięcy wniosków a w pierwszym półroczu tego roku już 38 tysięcy.

 • Nowy lek na Alzheimera

  Jest nowy lek, który może znacznie spowalniać rozwój choroby Alzheimera. Naukowcy są na razie ostrożni, ale pełni optymizmu.

 • Nadzieja dla chorych na WZWC w Polsce

  Nowoczesne leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C będzie realnie dostępne w październiku. Zapowiedział to w Światowym Dniu Wirusowego Zapalenia Wątroby (28.07) - wiceminister zdrowia Igor Radziewicz - Winnicki.

 • Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL to akcja prozdrowotna promująca aktywność fizyczną wśród społeczeństwa oraz program stypendialny dla utalentowanych sportowo diabetyków. Do akcji może przystąpić każda osoba, która jest aktywna fizycznie, bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności.

 • Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego

  Fundacja Wygrajmy Zdrowie w partnerstwie z Federacją Stowarzyszeń Amazonki rozpoczęła projekt „Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego”, który trwa od marca 2015 r. do kwietnia 2016 r.

 • Co nastolatki wiedzą o seksie?

  Zatrważające wyniki badań dotyczące edukacji seksualnej młodzieży. Mniej niż połowa 18-latków potrafi odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące budowy i funkcjonowanie układu rozrodczego, nie wie też jak można zakazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową - wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych.

 • „Zwyczajnie Aktywni” po raz trzeci wspierają pacjentów na rynku pracy

  Wystartowała III edycja projektu „Zwyczajnie Aktywni”, którego częścią jest konkurs organizowany pod tą samą nazwą. Celem obu działań jest zwiększenie szans osób chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

 • Amazonki idą w góry

  W dniach od 12 do 17 lipca 2015 i od 7 do 12 sierpnia 2015 odbywać się będzie III i IV Trekking Amazonek.

 • 11 czerwca ruszyła Polska Liga Walki z Rakiem

  Nowa fundacja stawia sobie dwa główne cele - przede wszystkim stworzyć ekspercki ośrodek wspomagający działania w zakresie walki z rakiem. Drugie podstawowe zadanie, to wyście do społeczeństwa i pokazanie choroby nowotworowej nie tylko jako problemu medycznego, ale także społecznego.

 • Kolejny etap badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi

  W czerwcu około 150 kobiet weźmie udział w kolejnym etapie badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi. Prowadzone będą w kilku polskich ośrodkach klinicznych.

 • Badania genetyczne mogą uratować życie

  Są najnowsze badania pokazujące, że 250 tysięcy kobiet w Polsce jest nosicielkami mutacji genów, które nawet kilkanaście razy zwiększają ryzyko raka piersi. W grupie zagrożonej są panie, których matki, siostry, ciotki lub babcie chorowały na nowotwory piersi lub jajnika.

 • W sobotę 13 czerwca przypada drugi ogólnopolski Dzień Świadomości Niewydolności Serca

  Na kilka dni przed - 9 czerwca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne poinformowało o nowych wytycznych dotyczących leczenia niewydolności serca na konferencji prasowej w Warszawie. Lekarze rodzinni zmiany przyjmują z zadowoleniem.

 • "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii"

  "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii". Na ten temat debatowano 1 czerwca w Pałacu Staszica PAN w Warszawie.

 • Ruszył portal informacyjny dla osób po zawale serca

  To wstrząs nie tylko dla ciała, ale i psychiki i właśnie wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło portal www.copozawale.pl.

 • Problemy chorych na nieswoiste zapalenia jelita

  Dostęp do nowoczesnego leczenia chorych na nieswoiste zapalenia jelita jest ograniczony, a dla wielu pacjentów jest ono jedyną szansa na prowadzenie możliwie normalnego życia - wskazywali eksperci w Światowym Dniu Zapaleń Jelita.