• "Ślimakowe Rytmy" w lipcu w Warszawie.

  16 lipca w Warszawie odbędzie się festiwal muzyczny osób z zaburzeniami słuchu. Organizatorzy "Ślimakowych rytmów" chcą pokazać, że problemy ze słuchem nie muszą być przeszkodą w karierze muzycznej. Organizatorami wydarzenia są Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Narządów Zmysłów.

 • Inauguracja cyklu warsztatów "Zdrowe Pobudki" za nami

  30 czerwca b.r. w przestrzeni warsztatowej Studio N16 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie networkingowo-szkoleniowe w ramach cyklu “Zdrowe Pobudki”, realizowanego w ramach projektu Sieć dla zdrowia.

 • Zdrowe pobudki. Inauguracja cyklu warsztatów

  W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 30 czerwca zainauguruje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem.

 • Obchody Światowego Dnia Chorego 2015 r.

  W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich 10 lutego 2015 r. w Warszawie zostały rozdane Nagrody Świętego Kamila.

 • Krótki film z Gali Św. Kamila 2015

  Główną ideą Nagrody Imienia Św. Kamila, przyznawanej z okazji Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, jest przybliżanie i promowanie osób oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.

 • Piknik z Krwinką

  Piękne słońce, błękitne niebo i uśmiechnięci wolontariusze „Krwinki” towarzyszyli zawodnikom podczas ich zmagań na V Majowym Pikniku Sportowym w Wiączyniu Dolnym na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Zbyszko”.

 • Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w corocznym Forum Pacjentów Onkologicznych, które odbędzie się 25 maja 2015 w Warszawie, inaugurując Europejski Tydzień Walki z Rakiem.

 • 15 maja w Warszawie odbyła się konferencja "Kobieta Współczesna. Zdrowie i zagrożenia".

  Wyzwań sporo - kobiety żyją średnio o 10 lat dłużej niż mężczyźni i chorują inaczej. Młodsze - są bardziej narażone na nowotwory, starsze panie - częściej mają problemy z chorobami serca. U mężczyzn odwrotnie, młodzi - cierpią z powodu chorób kardiologicznych, natomiast starsi - częściej zapadają na raka.

 • Debatowano nad leczeniem stwardnienia rozsianego

  W weekend (15-17 maja) debatowano w Warszawie nad leczeniem stwardnienia rozsianego. Zebrali się międzynarodowi eksperci, dochodząc do wniosku, że postęp jest ogromny, jednak w Polsce nie wszyscy chorzy mogą z niego skorzystać.