• Krótki film z Gali Św. Kamila 2015

  Główną ideą Nagrody Imienia Św. Kamila, przyznawanej z okazji Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, jest przybliżanie i promowanie osób oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.

 • Piknik z Krwinką

  Piękne słońce, błękitne niebo i uśmiechnięci wolontariusze „Krwinki” towarzyszyli zawodnikom podczas ich zmagań na V Majowym Pikniku Sportowym w Wiączyniu Dolnym na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Zbyszko”.

 • Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w corocznym Forum Pacjentów Onkologicznych, które odbędzie się 25 maja 2015 w Warszawie, inaugurując Europejski Tydzień Walki z Rakiem.

 • 15 maja w Warszawie odbyła się konferencja "Kobieta Współczesna. Zdrowie i zagrożenia".

  Wyzwań sporo - kobiety żyją średnio o 10 lat dłużej niż mężczyźni i chorują inaczej. Młodsze - są bardziej narażone na nowotwory, starsze panie - częściej mają problemy z chorobami serca. U mężczyzn odwrotnie, młodzi - cierpią z powodu chorób kardiologicznych, natomiast starsi - częściej zapadają na raka.

 • Debatowano nad leczeniem stwardnienia rozsianego

  W weekend (15-17 maja) debatowano w Warszawie nad leczeniem stwardnienia rozsianego. Zebrali się międzynarodowi eksperci, dochodząc do wniosku, że postęp jest ogromny, jednak w Polsce nie wszyscy chorzy mogą z niego skorzystać.