• Warsztaty psychoedukacyjne dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich

  Warszawskie Centrum Psychoonkologii w listopadzie i grudniu br. organizuje cykl warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców i opiekunów małych dzieci (0-6 lat) poświęconych problemowi rozmowy z dzieckiem w sytuacji kiedy rodzic/opiekun ma raka.

 • Pobudka dla ducha dla organizacji zrzeszonych w Sieci dla Zdrowia.

  9 października w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Zdrowe Pobudki. Trzeci warsztat poświęcony był psychologii pracy. Warsztaty poświęcone były sposobom radzenia sobie ze stresem związanym z pracą w organizacjach pacjenckich.

 • III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

  Obraduje III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych. Do Krakowa przyjechało ponad pół tysiąca ratowników medycznych z całej Polski. Doskonalą się tam w sztuce ratowania zdrowia i życia ludzi.

 • Menu Dla Diabetyka. Cykl szkoleń dla kucharzy.

  Od października w 5 miastach w Polsce odbędą się szkolenia w ramach akcji Menu dla Diabetyka dla kucharzy i restauratorów. Restauracje i kawiarnie z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania i Trójmiasta będą miały okazję dołączyć do listopadowej akcji, w ramach której w menu tych miejsc pojawią się dania dedykowane diabetykom.

 • Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia

  24-25 września 2015 r., w Galerii Porczyńskich, w Warszawie ruszy Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia. Inicjatywa, będąca najważniejszym wydarzeniem na mapie polityki senioralnej w Polsce, skupiająca wybitne autorytety z kraju i z zagranicy.

 • Pobudka z treścią dla organizacji zrzeszonych w Sieci dla Zdrowia.

  18 września w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Zdrowe Pobudki. Drugi warsztat poświęcony był nowoczesnej komunikacji.

 • Debata "Głosuję na zdrowie"

  W Polsce potrzeba inwestycji zwiększających efektywność systemu ochrony zdrowia i poprawiających dostęp do nowoczesnego leczenia. Do takich wniosków doszli uczestnicy zorganizowanej przez PAP debaty rozpoczynającej kampanię „Głosuję na zdrowie”.

 • Debata o grypie "Flu Forum"

  Upowszechnienie szczepień przeciwko grypie pozwoli zminimalizować jej skutki. Tak uważają uczestnicy debaty zorganizowanej podczas warszawskiego " Flu Forum".

 • Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Szyi i Głowy

  Zaczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Szyi i Głowy. Do 25 września ponad 40 placówek medycznych w całej Polsce odbędą się bezpłatne badania endoskopowe nosa i gardła. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi.

 • Oddychaj czystym powietrzem

  "Oddychaj czystym powietrzem" - to hasło 3. Polskich Dni Spirometrii. Odbywać się będą od 14 do 19 września - po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na zagrożenia związane z chorobami dróg oddechowych.

 • Zdemaskuj chłoniaka

  Co roku odnotowuje się w Polsce kilka tysięcy przypadków zachorowań na chłoniaki. Znajomość objawów chłoniaka zwiększa szanse na wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie. 19. września, Stowarzyszenie “Przebiśnieg” pokaże Żywe Dowody na wygraną z chłoniakiem, a 20. przy współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie przeprowadzi bezpłatne konsultacje hematologiczne i wykłady.

 • Bieg 1 km od cukrzycy

  PZU Festiwal Biegowy i Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zapraszają do Krynicy, gdzie odbędzie się też specjalny bieg - "1 km od cukrzycy".

 • Onkomapa

  Fundacja Alivia oraz Fundacja MY Pacjenci zaprasza do udziału w konferencji "ONKOMAPA - Opieka onkologiczna w Polsce oczami pacjentów – pierwszy krok do transparentności danych w systemie ochrony zdrowia."

 • Poland Business Run

  Prawie milion złotych przyniósł bieg charytatywny Poland Business Run. Został zorganizowany w sześciu miastach, na liniach startowych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu stanęło prawie 15 tysięcy uczestników.

 • Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

  Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 20- 25 września 2015 r.

 • Pobudka z treścią. Kolejne spotkanie z cyklu "Zdrowe pobudki"

  W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej organizuje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem "Zdrowe pobudki".

 • Program bezpłatnych badań wykrywających raka trzustki u chorych na cukrzycę

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie rozpoczął program bezpłatnych badań umożliwiających wykrycie bezobjawowego raka trzustki u chorych ze świeżo rozpoznaną cukrzycą.

 • Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej

  Złoty medal dla Medyka Zabrze w finale Mistrzostw Świata Lekarzy w piłce nożnej. W finale zagrali po raz czwarty w swojej karierze, ale w końcu udało się wywalczyć złoto. Irlandia przyniosła im szczęście.

 • Ciechanów biega dla osób z białaczką

  8 sierpnia br. mieszkańcy Ciechanowa wystartowali w II Ciechanowskim Biegu Przeciwko Białaczce. Biegacze zmierzyli się na dystansie 1 km lub 5 km.

 • #BiegamDobrze - 37. Maraton Warszawski

  37. PZU Maraton Warszawski to charytatywny bieg będący częścią projektu "Biegam dobrze", który wystartuje 27 września 2015.