-
Co dwie minuty jeden nastolatek zakaża się HIV
Jeśli odpowiednie działania nie zostaną podjęte, to liczba nowych zakażeń wirusem HIV wśród nastolatków w 2030 r. wzrośnie z obecnych 250 tys. do niemal 400 tys. rocznie - stwierdza nowy raport UNICEF „For Every Child, End AIDS”
-
Chorować na łuszczycę, pracować i żyć normalnie: czy w Polsce to możliwe?
Chorzy na łuszczycę chcieliby pracować i normalnie żyć, zwłaszcza że jest już możliwe skuteczne kontrolowanie choroby. Jednak pacjenci w Polsce wciąż stykają się ze stygmatyzacją i brakiem wiedzy na temat choroby.
-
Kampania edukacyjna „Wstydliwe choroby, pokonajmy tabu”
Dlaczego wciąż istnieją choroby, które są dla nas tematem tabu? Które spośród nich są społecznie uznawane za wstydliwe? Jak przedstawia się problem stygmatyzacji i kogo najczęściej dotyczy? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi przedstawia Warsaw Press w 3 edycji kampanii edukacyjnej „Wstydliwe choroby, pokonajmy tabu”. Kampania ukazała się wraz z Gazetą Wyborczą 1 grudnia.
-
Zwyczajnie Aktywni
Wystartowała IV edycja programu Zwyczajnie Aktywni, którego celem jest wsparcie organizacji pacjentów zrzeszających osoby chore na autoimmunologiczne choroby zapalne oraz osoby zakażone wirusem HCV w realizacji projektów, umożliwiających ich podopiecznym utrzymanie się na rynku pracy.
-
"Pobudka do rozmowy" za nami
5 listopada odbyła się kolejne spotkanie z przedstawicielami organizacji pacjenckich "Zdrowe pobudki" - tym razem "Pobudka do rozmowy". Mentorem był Tomasz Sobierajski - socjolog z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, który poprowadził warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy dowiedzieli się, ile można wyczytać z mowy ciała podczas wymiany zdań, jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak witać się z nowo poznanymi osobami.
-
Wystawa zdjęć na Dworcu Centralnym w Warszawie
Do 29 listopada zdjęcia z albumu zrealizowane w ramach kampanii "Potrzeba trochę szczęścia", można zobaczyć na wystawie zorganizowanej na Dworcu Centralnym w Warszawie.
-
Nowa platforma edukacyjna
Rak jajnika rozwija się „po cichu” ze względu na brak charakterystycznych objawów. Z tego też powodu chorobę zazwyczaj wykrywa się dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są niewielkie. Rocznie rozpoznaje się już około 3500 nowych zachorowań. Przesiewowe badania w kierunku raka jajnika nie mają obecnie zastosowania z uwagi na brak skuteczności.
-
Lewandowska, Chajzer, Różczka w jednej sprawie
Anna Lewandowska, Cezary Pazura, Zygmunt Chajzer, Magdalena Różczka, inne znane osoby oraz zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska zachęcają do wspierania sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.
-
Najprościej mówiąc podbiją Internet
"Przypuśćmy, że Twój ukochany samochód, pewnego dnia zaczął rdzewieć. Co robisz? Przerażony pędzisz do lakiernika, mechanika, walczysz z korozją, dbasz o bliski sercu pojazd. Dlaczego więc gdy zaczniesz mieć problemy z sikaniem, nie zrobić tego samego?
-
"Jak być przyjacielem chorego przyjaciela"
Jak powinniśmy zachowywać się wobec chorych, osób w żałobie? Jak je wspierać i otaczać opieką? Książka „Jak być przyjacielem chorego przyjaciela” wpisuje się w przesłanie akcji „Musimy porozmawiać” Fundacji Nagle Sami i Rak’n’Roll.
-
"Życie bez nawrotów" - nowy spot z Anną Cieślak
Czy można żyć z chorobą bez nawrotów? Czy można normalnie pracować, uczyć się? Do tego przekonują aktorzy Anna Cieślak i Wojciech Brzeziński w kolejnej odsłonie kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej schizofrenii, realizowanej przez Instytut Ochrony Zdrowia.
-
Kolejne spotkanie z cyklu "Zdrowe pobudki"
Zapraszamy przedstawicieli organizacji pacjentów na spotkanie z cyklu ”Zdrowe Pobudki” realizowanego w ramach projektu "Sieć dla Zdrowia”, które poświęcone będzie komunikacji interpersonalnej.
-
Startuje kampania edukacyjna „Zdrowy Oddech”
16 listopada obchodzimy Światowy Dzień POChP. Z tej okazji wystartowała kampania edukacyjna „Zdrowy Oddech” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego przygotowana przez Medical Media Solutions.
-
Cukrzyca pod kontrolą. Profilaktyka i leczenie – Kampania edukacyjna
Czy można świadomie żyć z cukrzycą? Jakie są najgroźniejsze powikłania cukrzycowe? Samokontrola kluczem skutecznego leczenia? Jakie jest ryzyko chorób sercowo-naczyniowych u diabetyków oraz jak uchronić się przed cukrzycą?- na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdą Państwo w kampanii edukacyjnej „Cukrzyca pod kontrolą- profilaktyka i leczenie” przygotowanej przez Warsaw Press w związku z Światowym Dniem Cukrzycy.
-
Życie z cukrzycą
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji wystartowała kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego przygotowana przez Medical Media Solutions. Projekt ukazał się wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz jest dostępny również online.
-
Znajdź swojego mistrza!
14 listopada b.r. ruszyła kampania społeczna Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą pt. „Znajdź swojego mistrza” z udziałem aktora Michała Milowicza i prof. dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka, która jest poświęcona tematyce skutecznej prewencji cukrzycy i jej powikłań.
-
"Życie animowane" czyli Disney w walce z autyzmem
Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.
-
Ruszyła kampania "Potrzeba trochę szczęścia"
Osiem fotoreportaży z osobami chorymi przedstawiające ich świat, zmagania z białaczką i zmianę, którą im przyniosła. Każdy z bohaterów zajęty własnym życiem, w którym nie było miejsca na chorobę, kiedy się zjawiła.
-
Dni Edukacji o NZJ
Prelekcje lekarzy, psychologów i dietetyków, bezpłatne poradniki oraz spotkania z chorymi i ich bliskimi – 5 listopada rusza cykl imprez organizowanych przez Towarzystwo „J-elita” w ramach Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ) z przystankami w największych miastach w całej Polsce.
-
Musimy porozmawiać
Fundacja Nagle Sami i Fundacja Rak’n’Roll łączą siły we wspólnej akcji „Musimy porozmawiać”, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej na potrzebę rozmowy i wsparcia osób w obliczu straty i w żałobie.