-
Mniej biurokracji, więcej czasu dla pacjentów - przyklaskują zmianom w Pakiecie Onkologicznym
Pacjenci pozytywnie oceniają planowane przez ministerstwo zdrowia zmiany w pakiecie onkologicznym. W Warszawie trwa V Forum Pacjentów Onkologicznych.
-
Jest niebieskie światło dla autyzmu
Zaczął się miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, pod hasłem "Świeć. Edukuj. Wspieraj". Aby pokazać solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami, przez dwa wieczory w dwudziestu polskich miastach, prawie sto budynków świeciło na niebiesko. W Warszawie między innymi: Biuro Rzecznika Praw Dziecka, Złote Tarasy oraz Pałac Kultury i Nauki.
-
Autyzm to inny sposób bycia człowiekiem
Włączanie i różnorodność neurologiczna - takie hasło przyświeca Organizacji Narodów Zjednoczonych w nowej strategii walki z autyzmem. To właśnie z inicjatywy ONZ obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
-
Rzecznik Praw Pacjenta rzecznikiem ministra?
Samorząd lekarski prosi o odwołanie Rzecznika Praw Pacjenta. Lekarze wysłali w tej sprawie pismo do Kancelarii Premiera. Uważają, że Krystyna Kozłowska nie wspiera pacjentów, tylko pełni funkcję rzecznika ministra zdrowia.
-
Pacjent w labiryncie systemu – wskazówki przetrwania
Ochrona zdrowia i problemy, z którymi jako pracownicy i pacjenci, obywatele, spotykamy się na co dzień, stanowi przedmiot ożywionych dyskusji. Pacjenci czują się źle traktowani przez personel medyczny, wyłączani z procesów decyzyjnych dotyczących diagnostyki i leczenia.
-
Opatrunek z cząstkami srebra w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
Nowatorskie technologie w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
-
Będzie sporo zmian w pakiecie onkologicznym.
Resort zdrowia przygotował zmiany w pakiecie onkologicznym. Wkrótce projekty zostaną oddane do konsultacji społecznych - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
-
Dobre wieści dla osób ze zwyrodnieniem plamki - jest program leczenia
Pacjenci cierpiący na zwyrodnienie plamki żołtej (tak zwane AMD) mogą leczyć się łatwiej i skuteczniej.
-
Alarmujące statystyki dotyczące pacjentów po zawale!
Co szósty pacjent po zawale umiera w Polsce w ciągu roku. W Szwecji co dziesiąty. - Chociaż jesteśmy w europejskiej czołówce pod względem leczenia ostrych zespołów wieńcowych, niezbędna jest zmiana systemu opieki nad chorym po zwale na kompleksową i skoordynowaną - podkreśla profesor Janina Stępińska z Instytutu Kardiologii w Warszawie.
-
Posiłki bardzo ważne w walce z chorobą
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.
-
Optymistyczne dane - w Polsce mamy coraz mniej zachorowań na gruźlicę
Coraz mniej Polaków choruje na gruźlicę. Z roku na rok spada liczba nowych zakażeń.
-
Kondycja polskiej kardiologii – osiągnięcia i wyzwania
Choroby układu sercowo-naczyniowego są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów w krajach uprzemysłowionych i, jak wskazują prognozy, do 2020 roku podobnie będzie również w krajach rozwijających się. W Polsce choroby serca i naczyń stanowią ponad połowę przyczyn zgonów
-
Powstaje polski e-stetoskop
Polacy pracują nad elektronicznym stetoskopem do domowego użytku. Projekt wymyśliła grupa informatyków, naukowców i lekarzy związanych z jednym z polskich start-upów. Jak podaje "Puls Biznesu", spółka znalazła inwestora, który sfinansuje prace nad wynalazkiem.
-
W Centrum Zdrowia Dziecka otwarto Dziecięce Centrum Transplantacji
Najmłodsi pacjenci potrzebujący przeszczepu będą mieli lepsze warunki leczenia. W warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka otwarto Dziecięce Centrum Transplantacji. Pozwoli to poprawić warunki opieki nad nimi, ale również wdrażać rzadkie procedury takie jak przeszczepy jelit, płuc, a także wielonarządowe.
-
Bądź o krok przed rakiem - Amazonki ruszają do mazowieckich szkół.
Stowarzyszenie Amazonki odwiedzi w kwietniu 15 mazowieckich liceów. Eksperci będą uczyć uczennice jak zapobiegać nowotworom piersi. Rusza kampania "Bądź o krok przed rakiem".
-
"Życie jest fajne" już otwarte!
W Warszawie, przy Grójeckiej 68, ruszyła klubokawiarnia "Życie jest fajne" - jedyna w Polsce kawiarnia, w której pracują autystycy.
-
"Kleszczowe Zapalenie Mózgu - Szczepimy! Zapobiegamy!" - kampania ruszyła
Kleszcze się budzą, eksperci ostrzegają. W Warszawie ruszył II etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Kleszczowe Zapalenie Mózgu - Szczepimy! Zapobiegamy!".
-
Cała prawda o ludziach z zespołem Downa. Dziś ich dzień.
Dziś (21 marca) przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest on po to, by promować prawa osób, dotkniętych tym schorzeniem do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
-
Zatrważające dane -prawie wszyscy Polacy mają schorzenia przyzębia!
Zaledwie 1 proc. Polaków ma zdrowe przyzębie. Pod tym względem wypadamy najgorzej w UE - alarmują eksperci.
-
Darmowe szczepienia dzieci przeciw pneumokokom od 2017 roku
Od stycznia 2017 roku kalendarz szczepień obowiązkowych ma być rozszerzony o szczepienia przeciwko pneumokokom - poinformował wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Zostaną nimi objęte wszystkie dzieci od 2 miesiąca życia.