-
GIF wycofuje z aptek maść na łuszczycę.
Ważna wiadomość dla chorych na łuszczycę - nie kupią maści ZORAC. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ją z obrotu na terenie całego kraju.
-
W większości aptek jest coś do poprawienia - niewesołe wnioski po kontroli NFZ.
Na 284 kontrole - w ponad połowie aptek były nieprawidłowości. Narodowy Fundusz Zdrowia zajrzał do nich w I kwartale 2016 r. 243 wizyty zakończyły się przekazaniem zaleceń pokontrolnych, blisko 150 kontrolowanych aptek Fundusz ocenił negatywnie.
-
Centrum Zdrowia Dziecka zawiesza działalność 4 oddziałów!
Kolejny dzień strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka i kolejny dzień przepychanek przed kamerami i mikrofonami.
-
Lekarze rodzinni będą walczyć z otyłością dzieci
Przekarmianie, nieregularne odżywianie, podjadanie między posiłkami, brak ruchu, wysiłku fizycznego i wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem - to tylko niektóre czynniki powodujące otyłość u najmłodszych – alarmowali lekarze rodzinni podczas XVI Kongresu Medycyny Rodzinnej.
-
W Macedonii marihuana sprzedawana będzie w aptekach.
Zmiany następują w tym tygodniu. W aptekach w Macedonii można będzie kupić bez recepty marihuanę do stosowania w celach leczniczych.
-
Kobieta, która straciła dziecko przy porodzie - ma być pod dobrą opieką - są nowe standardy.
Od wczoraj obowiązują nowe standardy w opiece okołoporodowej w sytuacji niepowodzeń położniczych. 2 czerwca weszły w życie.
-
Strajk w Centrum Zdrowia dziecka trwa, ale nie zostanie zaostrzony!
Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka nie zrobią tego- dla dobra pacjentów.
-
12 skarg w sprawie strajku pielęgniarek.
Rzecznik Praw Pacjenta dostał 12 skarg w związku ze strajkiem pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. Protest w szpitalu trwa od 11 dni i nie zanosi się na koniec.
-
Zdrowo Zaangażowani, żeby rozruszać Polaków.
Ruszyła Kampania Zdrowo Zaangażowani - zachęca do ruchu, odpowiedniego odżywiania się i bezpiecznego samoleczenia.
-
Pat w Centrum Zdrowia Dziecka.
Dziewiąty dzień strajku pielęgniarek i odsyłania pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka. Najwięcej chorych maluchów przyjmuje Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ulicy Trojdena w Warszawie.
-
Magiczny Dzień Dziecka z Fundacją Krwinka
31 maja o godz. 14:00 Fundacja „Krwinka” będzie wraz ze swoimi podopiecznymi, leczonymi na oddziałach onkohematologii szpitala przy ul. Spornej, świętować jeden z najważniejszych dni w roku - Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki obecności gościa specjalnego, uda nam się wnieść do szpitalnej rzeczywistości odrobinę magii - mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka.
-
Protest w Centrum Zdrowia Dziecka, ale problemy pielęgniarek w całym kraju.
Samorząd pielęgniarski alarmuje: jest fatalna sytuacja w polskich placówkach medycznych. To co dzieje się w Centrum Zdrowia, pokazuje problemy całej służby zdrowia - uważa Elżbieta Madajczyk - szefowa Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
-
Więcej ruchu i mniej alkoholu - nowe zalecenia w Europejskim Tygodniu Walki z Rakiem.
Rezygnacja z alkoholu i solarium oraz upowszechnienie karmienia piersią przez kobiety znalazły się w najnowszej wersji Kodeksu Walki z Rakiem. Wśród 12 punktów niezmienne pozostają niepalenie, aktywność fizyczna, unikanie otyłości.
-
Badanie krwi i ciśnienia dobre dla serca.
W profilaktyce chorób serca najważniejsze są proste badania krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Przekonywali o tym kardiolodzy podczas konferencji w Warszawie.
-
Egzoszkielet wspiera rehabilitację niepełnosprawnych ruchowo
Kolejni pacjenci w Polsce testują opracowany w Stanach Zjednoczonych egzoszkielet. Urządzenie trafiło na dwa tygodnie do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej RehStab w Limanowej.
-
Trzymamy kciuki za eksperymentalne leczenie śpiączki w Olsztynie.
Lekarze z olsztyńskiego szpitala uniwersyteckiego uruchomili eksperymentalne neuro-stymulatory, wszczepione pacjentom w śpiączce.
-
Polski rejestr dawców szpiku coraz bogatszy - trzeci w Europie!
Przybywa potencjalnych dawców szpiku w Polsce. Nasz krajowy rejestr pod względem liczby zgłoszonych osób jest trzeci w Europie i szósty na świecie.
-
Kobiety nadal będą dostawać zaproszenia na badania w profilaktyce antyrakowej.
Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych bez dotkliwych zmian. Te, które będą, to z korzyścią dla kobiet.
-
Polscy chorzy na stwardnienie rozsiane bez odpowiedniego leczenia!
Chorzy na SM w Polsce mają ograniczony dostęp do nowoczesnych leków.W Sejmie odbyła się debata na ten temat. Zainaugurowano też 5 kampanię "SM walcz o siebie".
-
O 600 proc. za dużo białka w diecie polskich maluchów!
To niebezpieczne!. Eksperci zwracają uwagę, że nadmiar białka może programować metabolizm dzieci tak, że w przyszłości dzieci będą miały tendencje do otyłości i związanych z nią chorób. Specjaliści w dziedzinie pediatrii, neonatologii i biologii molekularnej rozmawiali w Warszawie o odżywianiu 2-3 latków.