Magiczny Dzień Dziecka z Fundacją Krwinka

31 maja o godz. 14:00 Fundacja „Krwinka” będzie wraz ze swoimi podopiecznymi, leczonymi na oddziałach onkohematologii szpitala przy ul. Spornej, świętować jeden z najważniejszych dni w roku – Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki obecności gościa specjalnego, uda nam się wnieść do szpitalnej rzeczywistości odrobinę magii mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka.

Dla podopiecznych, którym stan zdrowia nie pozwala opuszczać szpitalnych murów, bo są w fazie intensywnego leczenia, tradycyjnie zaplanowaliśmy obchody Dnia Dziecka na oddziałach. Specjalne z tej okazji dzieci odwiedzi utytułowany iluzjonista, współzałożyciel „Stowarzyszenia Magiczna Łódź” – Jerzy Jakub Buczyński. -„Magik” specjalizujący się zarówno w pokazach iluzji scenicznej, jak i mikroiluzji zaprezentuje dzieciom wiele interesujących tricków, które – mamy nadzieję – wywołają zaciekawienie wśród małych pacjentów i skłonią ich do uśmiechu – mówi Prezes Fundacji „Krwinka”, Elżbieta Budny. – Dzięki hojności sponsorów do dzieci powędrują także atrakcyjne upominki. W tym roku lista darczyńców jest niesłychanie długa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie podarunki. To bardzo budujące, że tak wiele firm zdecydowało się wesprzeć nasze działania i umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień.

W gronie ofiarodawców znalazła się Fundacja Włącz się, która przekazała dla dzieci gry planszowe oraz firmy Rossmann, Marionex, Smykoland, Muzpony, Ameet, Gandalf.com.pl., Cornette Underwear i Wydawnictwo Piętka – fundatorzy, klocków, książek, kosmetyków, zabawek, piżamek, a także plastikowych miseczek i talerzyków dla najmłodszych. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od ZWiK chore na nowotwory nastolatki będą mogły cieszyć się z barwnych słuchawek. Apetycznym dodatkiem będą także ręcznie robione cukierki – podarunek od Ciuciu Cukier Artist.

Nasi podopieczni, którzy mogą brać udział w wyjazdowych eventach, będą Dzień Dziecka obchodzić nieco później. Dla nich i ich rodzin Fundacja „Krwinka” zorganizuje, w dniach 4 i 5 czerwca, interesującą wycieczkę weekendową po najatrakcyjniejszych zakątkach województwa łódzkiego. W programie zwiedzania znajdą się m.in. Groty Nagórzyckie,  Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, bunkier Konewka oraz Park Edukacyjno-Rozrywkowy „Mikrokosmos” w Ujeździe.