Centrum Zdrowia Dziecka zawiesza działalność 4 oddziałów!

Kolejny dzień strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka i kolejny dzień przepychanek przed kamerami i mikrofonami. Jest jednak i nowość – złe wieści dla małych pacjentów- zawieszona zostaje działalność czterech oddziałów, to Oddział Immunologii, Oddział Endokrynologii, Oddział Diabetologii i Oddział Urologii Dziecięcej.

Dzięki takiej decyzji personel będzie mógł zostać przesunięty na oddziały, na których nadal są pacjenci. Dzieci z zamykanych oddziałów już wcześniej zostały skierowane do innych placówek, a te, które zostają, są bezpieczne – zapewniła dyrekcja a później minister zdrowia.

Konstanty Radziwiłł podkreślił, że w każdej chwili działalność zamkniętych oddziałów może zostać przywrócona. Wyraził nadzieję, że będzie to w najbliższym czasie, gdy dojdzie do porozumienia ze strajkującymi pielęgniarkami.  Minister zaapelował do pielęgniarek o realizację porozumienia z września ubiegłego roku. Zgodnie z nim miały otrzymać 1600 złotych podwyżki w ratach przez kolejne 4 lata. Konstanty Radziwiłł podkreślił, że zobowiązanie poprzedniego rządu jest w pełni realizowane, dlatego strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka jest złamaniem umowy społecznej.

Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka mówią, że do wczoraj rozmowy z dyrekcją szpitala były pozorowane. Według nich, dyskutowano tylko o propozycjach władz szpitala. Pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka strajkują 14 dzień.

 

IAR