Warsztaty psychoedukacyjne dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich

 

Warszawskie Centrum Psychoonkologii w listopadzie i grudniu br. organizuje cykl warsztatów psychoedukacyjnych  dla rodziców i opiekunów małych dzieci (0-6 lat) poświęconych problemowi rozmowy z dzieckiem w sytuacji kiedy rodzic/opiekun ma raka.

Warsztaty będą się odbywać w centrum Warszawy – w Sali szkoleniowej Fabryki Czekolady przy ulicy. Szpitalnej 8a/3 W trakcie czterech kolejnych spotkań omawiane będą następujące zagadnienia:

  • codzienne trudności, z jakimi borykają się rodzice/opiekunowie w sytuacji diagnozy i leczenia onkologicznego,
  • sposoby mówienia dziecku o chorobie,
  • odpowiadania na reakcje dziecka i udzielenie mu pomocy w zaistniałej sytuacji,
  • przekonania rodziców/opiekunów na temat nowotworu wywołujących zakłopotanie, złość, wstyd, strach.

Dzieci widzą świat w sposób, jaki pokazują mu go dorośli, dlatego w trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko będą wymieniać się wiedzą i własnymi poglądami, ale wspólnie wypracują sposoby przekazywania ważnych treści językiem zrozumiałym dla małego dziecka – poprzez bajki, metafory, zabawy. Warsztaty mają przekonać rodziców i opiekunów, że nawet w najtrudniejszej sytuacji dorośli mogą stworzyć bezpieczny świat, w którym rozwija się dziecko.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Pierwszy Cykl spotkań będzie realizowany w terminach: 7 listopada, 14 listopada, 28 listopada i 5 grudnia 2015 r.

Drugi Cykl spotkań będzie realizowany w terminach  20 lutego, 27 lutego, 12 marca i 19 marca 2016 r.

Kontakt: tel: 570 713 887 Agnieszka Laus –  Rzepecka, Fundacja Warszawskie Centrum Psychoonkologii e-mail: warsztatywcp@gmail.com

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa – Dzielnica Praga – Południe.