• Nowa kampania fundacji Studio Psychologii Zdrowia

  Fundacja Studio Psychologii Zdrowia we współpracy z Fundacją „Inspiratornia”, Leo Burnett Group, Planet PR, KOI Studio Agnieszka Dziedzic i TPS Film Studio rozpoczęły kampanię, która ma wyleczyć ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV i zmienić ich percepcję.

 • Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL to akcja prozdrowotna promująca aktywność fizyczną wśród społeczeństwa oraz program stypendialny dla utalentowanych sportowo diabetyków. Do akcji może przystąpić każda osoba, która jest aktywna fizycznie, bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności.

 • Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego

  Fundacja Wygrajmy Zdrowie w partnerstwie z Federacją Stowarzyszeń Amazonki rozpoczęła projekt „Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego”, który trwa od marca 2015 r. do kwietnia 2016 r.

 • Koniec z paleniem. Kampania

  Truje, dusi, oddaje cios prosto w serce. Mroczną serię o bezwzględnym mordercy wydała Oficyna Czarne Płuco.

 • "Ślimakowe Rytmy" w lipcu w Warszawie.

  16 lipca w Warszawie odbędzie się festiwal muzyczny osób z zaburzeniami słuchu. Organizatorzy "Ślimakowych rytmów" chcą pokazać, że problemy ze słuchem nie muszą być przeszkodą w karierze muzycznej. Organizatorami wydarzenia są Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Narządów Zmysłów.

 • Co nastolatki wiedzą o seksie?

  Zatrważające wyniki badań dotyczące edukacji seksualnej młodzieży. Mniej niż połowa 18-latków potrafi odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące budowy i funkcjonowanie układu rozrodczego, nie wie też jak można zakazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową - wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych.

 • Inauguracja cyklu warsztatów "Zdrowe Pobudki" za nami

  30 czerwca b.r. w przestrzeni warsztatowej Studio N16 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie networkingowo-szkoleniowe w ramach cyklu “Zdrowe Pobudki”, realizowanego w ramach projektu Sieć dla zdrowia.

 • Zdrowe pobudki. Inauguracja cyklu warsztatów

  W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 30 czerwca zainauguruje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem.

 • "Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka"

  "Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka". Ruszyła (15.06) ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do kobiet i ginekologów.

 • Chcą podziękować za ratowanie życia

  14.06 w Światowym Dniu Krwiodawcy ruszyła kampania, której celem jest podziękować za ratowanie życia i namówić do tego kolejne osoby.

 • Obchody Światowego Dnia Chorego 2015 r.

  W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich 10 lutego 2015 r. w Warszawie zostały rozdane Nagrody Świętego Kamila.

 • Krótki film z Gali Św. Kamila 2015

  Główną ideą Nagrody Imienia Św. Kamila, przyznawanej z okazji Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, jest przybliżanie i promowanie osób oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.

 • „Zwyczajnie Aktywni” po raz trzeci wspierają pacjentów na rynku pracy

  Wystartowała III edycja projektu „Zwyczajnie Aktywni”, którego częścią jest konkurs organizowany pod tą samą nazwą. Celem obu działań jest zwiększenie szans osób chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

 • Piknik z Krwinką

  Piękne słońce, błękitne niebo i uśmiechnięci wolontariusze „Krwinki” towarzyszyli zawodnikom podczas ich zmagań na V Majowym Pikniku Sportowym w Wiączyniu Dolnym na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Zbyszko”.

 • “Pokonać Raka” projekt z okazji dnia świadomości raka jajnika

  Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycja publikacji “Pokonać Raka”.

 • Amazonki idą w góry

  W dniach od 12 do 17 lipca 2015 i od 7 do 12 sierpnia 2015 odbywać się będzie III i IV Trekking Amazonek.

 • Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w corocznym Forum Pacjentów Onkologicznych, które odbędzie się 25 maja 2015 w Warszawie, inaugurując Europejski Tydzień Walki z Rakiem.

 • 11 czerwca ruszyła Polska Liga Walki z Rakiem

  Nowa fundacja stawia sobie dwa główne cele - przede wszystkim stworzyć ekspercki ośrodek wspomagający działania w zakresie walki z rakiem. Drugie podstawowe zadanie, to wyście do społeczeństwa i pokazanie choroby nowotworowej nie tylko jako problemu medycznego, ale także społecznego.

 • Kolejny etap badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi

  W czerwcu około 150 kobiet weźmie udział w kolejnym etapie badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi. Prowadzone będą w kilku polskich ośrodkach klinicznych.

 • Badania genetyczne mogą uratować życie

  Są najnowsze badania pokazujące, że 250 tysięcy kobiet w Polsce jest nosicielkami mutacji genów, które nawet kilkanaście razy zwiększają ryzyko raka piersi. W grupie zagrożonej są panie, których matki, siostry, ciotki lub babcie chorowały na nowotwory piersi lub jajnika.