• Badania genetyczne mogą uratować życie

  Są najnowsze badania pokazujące, że 250 tysięcy kobiet w Polsce jest nosicielkami mutacji genów, które nawet kilkanaście razy zwiększają ryzyko raka piersi. W grupie zagrożonej są panie, których matki, siostry, ciotki lub babcie chorowały na nowotwory piersi lub jajnika.

 • W sobotę 13 czerwca przypada drugi ogólnopolski Dzień Świadomości Niewydolności Serca

  Na kilka dni przed - 9 czerwca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne poinformowało o nowych wytycznych dotyczących leczenia niewydolności serca na konferencji prasowej w Warszawie. Lekarze rodzinni zmiany przyjmują z zadowoleniem.

 • Kampania "6 miesięcy. Żyć czy umierać?"

  Jak to jest, kiedy wiemy, że zostało nam kilka miesięcy życia? Tę bolesną prawdę poznamy z kampanii "6 miesięcy. Żyć czy umierać?".

 • "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii"

  "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii". Na ten temat debatowano 1 czerwca w Pałacu Staszica PAN w Warszawie.

 • Ruszył portal informacyjny dla osób po zawale serca

  To wstrząs nie tylko dla ciała, ale i psychiki i właśnie wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło portal www.copozawale.pl.

 • Problemy chorych na nieswoiste zapalenia jelita

  Dostęp do nowoczesnego leczenia chorych na nieswoiste zapalenia jelita jest ograniczony, a dla wielu pacjentów jest ono jedyną szansa na prowadzenie możliwie normalnego życia - wskazywali eksperci w Światowym Dniu Zapaleń Jelita.

 • 17 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

  Nadciśnienie tętnicze krwi ma prawie 11 mln dorosłych Polaków. Wśród nich prawie 3,5 mln nawet o tym nie wie, a jedynie 2 i pół miliona jest skutecznie leczonych. Takie są wyniki badań NATPOL. 17 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego.

 • Karty z kalendarza

  Przygotowaliśmy kilka ważnych dat.   Pobierz wszystkie kartki z kalendarza.

 • Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych!

  Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych! - trwa charytatywna akcja Justyny Kowalczyk i Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

 • 15 maja w Warszawie odbyła się konferencja "Kobieta Współczesna. Zdrowie i zagrożenia".

  Wyzwań sporo - kobiety żyją średnio o 10 lat dłużej niż mężczyźni i chorują inaczej. Młodsze - są bardziej narażone na nowotwory, starsze panie - częściej mają problemy z chorobami serca. U mężczyzn odwrotnie, młodzi - cierpią z powodu chorób kardiologicznych, natomiast starsi - częściej zapadają na raka.

 • Debatowano nad leczeniem stwardnienia rozsianego

  W weekend (15-17 maja) debatowano w Warszawie nad leczeniem stwardnienia rozsianego. Zebrali się międzynarodowi eksperci, dochodząc do wniosku, że postęp jest ogromny, jednak w Polsce nie wszyscy chorzy mogą z niego skorzystać.

 • "Udarom można zapobiegać! - Trzymaj rękę na pulsie"

  W środę (20 maja) startuje akcja edukacyjna w ramach programu "Udarom można zapobiegać! - Trzymaj rękę na pulsie".

 • Niepokojące podsumowania debaty ekspertów, która odbyła się 13 maja w Warszawie

  Zaledwie 1,5 proc. Polaków, czyli co setna dorosła osoba wie, co to jest przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Skutek tego taki, że zdecydowana większość, bo aż 80 proc. cierpiących na nią osób, nie zdaje sobie nawet sprawy, że na nią choruje.

 • Dzisiaj Europejski Dzień Walki z Czerniakiem

  To okazja aby się za darmo przebadać albo zapisać na badania. Rejestracja prowadzona będzie do 15 maja.

 • Europejski Dzień Praw Pacjenta

  12 maja obchodzimy po raz 9. Europejski Dzień Praw Pacjenta. W związku z tym w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się debata. Główny inicjator przedsięwzięcia, organizacja pozarządowa Active Citizenship Network (ACN) postanowiła dedykować tegoroczne obchody ocenie stabilności systemów opieki zdrowotnej.

 • 12 maja ruszyła rejestracja uczestników na 9. Rajd na Autyzm

  To wielkie coroczne wydarzenie sportowe organizowane przez Fundację SYNAPSIS. Podczas rowerowego rajdu zbierane są pieniądze na terapię dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Za każdy kilometr przejechany przez zarejestrowanego uczestnika – na konto fundacji trafi 4,5 zł.

 • Bezpłatne konsultacje lekarskie dla alergików oraz ich rodzin

  Od 11 do 15 maja odbywają się bezpłatne konsultacje lekarskie dla alergików oraz ich rodzin. Akcja jest częścią kampanii "Przygotuj się na wstrząs!", objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

 • BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa

  Fundacja OnkoCafe Razem Lepiej, wspólnie z wiodącymi organizacjami pacjenckimi działającymi na rzecz kobiet chorych na raka piersi, po raz kolejny uczy mężczyzn, jak radzić sobie z chorobą nowotworową i jak być mądrym wsparciem, gdy rak piersi dotknie bliską im kobietę - matkę, siostrę, żonę czy przyjaciółkę

 • Test wideo

  Plik wstawiony z pliku wgranego do mediów:   Plik wstawiony z YouTube:

 • Wpis testowy

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.