• #WyszerujSwojeOrgany

    W Polsce aktualnie na przeszczep narządu oczekuje ponad 1700 osób. Niestety cały czas brakuje dawców. Dlatego też Dawca.pl rusza z nową akcją zachęcającą do pospisywania oświadczeń woli, ponieważ niezwykle ważne jest uświadamianie społeczeństwa w tym zakresie.

  • Światowy Dzień FAS

    Szacuje się, że w Polsce Płodowy Zespół Alkoholowy wykrywany jest u ok. 900 noworodków rocznie, natomiast u dziesięciokrotnie większej liczby dzieci stwierdza się występowanie niektórych jego objawów. 9 wrześnie obchodzony jest Światowy Dzień FAS.

  • Otyłość zabija!

    Najnowsza kampania stworzona dla szpitala Hospitalar Plano de Saúde z brazylijskiej prowincji Parana ma mocny przekaz, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

  • Zbadaj płuca przez internet!

    W ramach kampanii Płuca Polski organizatorzy stworzyli specjalną, niestandardową aplikację, która ocenia ryzyko zachorowania na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – POChP Skaner.

  • Konkurs grantowy

    Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem ogłasza konkurs grantowy w dwóch kategoriach: Polityka walki z rakiem: oryginalne projekty zmian w systemie ochrony zdrowia mające na celu zwiększenie dostępności i poprawę jakości opieki onkologicznej w Polsce.

  • Pracownicy medyczni będą protestować 24 września w Warszawie

    Manifestacja odbędzie się pod hasłem "Zdrowie plus". Przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych domagają się wzrostu nakładów na opiekę zdrowotną.

  • Rusza Pracownia Zaburzeń Żywienia w Olsztynie - dla dzieci z całej Polski

    Nawet 40 procent dzieci do 6-go roku życia ma problemy z jedzeniem. Jedne krztuszą się przy przełykaniu, inne chcą jeść tylko płynne potrawy, a jeszcze inne jedzą bardzo mało. To z myślą o nich powstała w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie - Pracownia Zaburzeń Karmienia.

  • Tydzień Walki z Otyłością w Krakowie

    Będą porady lekarzy i dietetyków, kampania informacyjna oraz prelekcje w szkołach. W Krakowie dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień Walki z Otyłością”. Problem nadwagi i otyłości dotyczy 53 procent dorosłych Polaków, czyli około 11 milionów ludzi.

  • Nowelizacja ustawy refundacyjnej ułatwi refundację leków na choroby rzadkie

    Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz przekonywał o tym podczas debaty zorganizowanej pod hasłem: "Pacjent w centrum uwagi - nowa era w służbie zdrowia". Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu powinny zakończyć się w ministerstwie prace nad nowelizacją.

  • GIF wycofuje z obrotu środek stosowany w dermatologii

    Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju dwóch serii Chlorheksydyny Diglukonian Sage.

  • Ministerstwo Zdrowia uruchomiło portal "75+"

    Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną stronę 75plus.mz.gov.pl, na której przedstawia główne założenia ustawy zapewniającej bezpłatny dostęp do wybranych leków dla osób powyżej 75+ roku życia.

  • Kleszczowy rap

    "Co zrobić jak ukąsi? Uświadom to sobie sobie" "Jak się nie bać kleszczy? Z lamusami się nie pieścić" - Główny Inspektorat Sanitarny przedstawił kolejną kampanię społeczną w formie rapowego utworu.

  • Dziecko z cukrzycą w szkole

    Nowy rok szkolny rozpoczął się 1 wrześnie. Do szkoły poszły zarówno zdrowe dzieci, jak młodzi diabetycy. Jak oswoić cukrzycę w szkole aby temat był przyjazny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci? Ministerstwo zdrowia uruchomiło program "Dziecko z cukrzycą w szkole".

  • Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli

  • Pacjenci skarżą się Rzecznikowi, że nie mają wglądu w historię choroby

    Do Rzecznika Praw Pacjentów wpłynęło w ubiegłym roku ponad 70 tysięcy sygnałów i pytań z całej Polski. Dzięki nim w ponad pół tysiąca przypadków stwierdzono naruszenie praw chorych.

  • Zliberalizowanie dostępu do preparatów na bazie marihuany to droga na skróty

    Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł też zabrał dziś głos. Podkreśla, że standardy w medycynie i nowe metody leczenia powstają w środowisku medycznym i nie powinny być przedmiotem nacisków osób, które nie są fachowcami.

  • Dzięki specjalnej szczepionce o połowę spadła zachorowalność na raka szyjki macicy

    To wielki sukces - informują australijscy naukowcy, którzy jako pierwsi dziesięć lat temu wprowadzili program szczepień. Od tamtej pory szczepienia prowadzone są w stu trzydziestu krajach.

  • Nie ma dowodów, że marihuana leczy nowotwory

    Profesor Jacek Jassem podkreśla, że doświadczenia w stosowaniu preparatów z marihuany dotyczą wyłącznie niepożądanych objawów towarzyszących chemioterapii, takich jak nudności, wymioty, duszność czy bóle. Badania sugerujące przeciwnowotworowe działanie tych preparatów miały wyłącznie charakter eksperymentalny, a ich wyniki nie zostały potwierdzone klinicznie.

  • Jak wejść do mediów z akcją społeczną?

    Jak wejść do mediów z akcją społeczną? Spotkanie z naczelnymi gazet podczas Forum Trzech Sektorów!

  • Światowy Dzień WZW

    28 lipca 2016 r. Światowym Dniem WZW (Wirusowe Zapalenie Wątroby) W 2016 r. na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia została zatwierdzona globalna strategia zwalczania wirusowych zapaleń wątroby (wzw) dla sektora zdrowia na lata 2016-2021 (GHSS – Global Health Sector Strategy on viral hepatitis for 2016-2021), której założeniem docelowym jest wyeliminowanie wzw jako zagrożenia dla zdrowia publicznego do 2030 r. poprzez zmniejszenie rozpowszechnienia i umieralności.