Jak wejść do mediów z akcją społeczną?

Jak wejść do mediów z akcją społeczną? Spotkanie z naczelnymi gazet podczas Forum Trzech Sektorów!

Jerzy Wójcik, wicenaczelny Gazety Wyborczej w swej pracy szuka wspaniałych tematów społecznych. Rober Feluś, naczelny Faktu, chce, by sensacja nie stała w sprzeczności z wrażliwością i otwarciem na to, co społecznie ważne. A autorzy przedsięwzięć społecznych zastanawiają się, co zrobić, by zainteresować swym dziełem dziennikarzy. 27 września podczas Forum Trzech Sektorów padnie odpowiedź na to pytanie. W jednej dyskusji w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu spotkają się właśnie Jerzy Wójcik i Robert Feluś. Reprezentujący jakże różniące się od siebie media.

– Nie ma szkolenia czy konferencji, podczas których temat możliwości wejścia do mediów nie wywoływałby naprawdę gorących emocji. Jak przekonać media, że to co robimy jest nie tylko ważne, ale i interesujące? Jak planować działania z myślą o potrzebach mediów nie rezygnując z własnych priorytetów? Wreszcie, jak poprzez media przebić się do opinii publicznej z istotną społecznie akcją, za którą stoi jednak komercyjna marka? To kluczowe pytania. Ważne abyśmy prowadząc działania społeczne nie myśleli o mediach wyłącznie w kategoriach ich powinności wobec nas, wtedy z kolei one nie potraktują nas, jak pożytecznych, ale jednak mało elektryzujących czytelnika – podkreśla Jan Domaniewski, Dyrektor

Programowy Forum Trzech Sektorów. – Przejaskrawiam faktyczny obraz, ale po to, żeby uwydatnić problem do rozwiązania. Warto traktować się nawzajem racjonalnie, bo media i organizacje zaangażowane społecznie mogą razem zrobić wiele rzeczy arcyciekawych i bardzo potrzebnych. Zwłaszcza w kontekście budowy kapitału zaufania w I, II i III Sektorze. Program Forum Trzech Sektorów jest dostępny na stronie www.forum3sektorow.pl . VII Kongres Regionów Wrocław 2016, któremu towarzyszy Forum Trzech Sektorów, odbywać się będzie w dniach 26 i 27 września również w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To największe w Polsce wydarzenie grupujące przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. – Kongres tworzy wspaniały kontekst dla Forum Trzech Sektorów. Najważniejszy jednak będzie efekt spotkania. Poprzeczka jest podniesiona wysoko. Bardzo dużo dobrego w interesującej nas dziedzinie udało się dokonać sopockiej Konkordii. Ona jako pierwsza zaczęła z taką determinacją mówić o potrzebie efektywizacji i profesjonalizacji działań społecznych. Bez względu na to, kto je podejmuje – zaznacza Jan Domaniewski.

Już teraz można kupić bilet wstępu na Forum Trzech Sektorów. W sierpniu obowiązują ceny promocyjne. Cena niższa jest także wtedy, gdy kupujemy kilka biletów. Uczestnicy Forum mają również wstęp na Galę Kongresu Regionów 26 września.

Niezbędne informacje: