-
„Największym problemem w walce z cichą epidemią cukrzycy jest… cisza”
Nawet kilkaset tysięcy osób w Polce nie wie, że choruje na cukrzycę. Gros z 3 milionów pacjentów, którzy mają postawioną diagnozę, nie leczy się zgodnie z zaleceniami. Wielkim wyzwaniem pozostaje […]
-
W Dzienniku Rzeczpospolita ukazała się publikacja pt. „W trosce o każdego pacjenta”
Zadaniem tego tytułu jest przede wszystkim edukacja skoncentrowana na jakości życia pacjenta. Projekt kładzie nacisk na rolę relacji lekarz – pacjent, szczególnie przy tych chorobach, które towarzyszą pacjentowi przez całe życie, a nie są doraźnie leczone.
-
Pierwsze w Polsce badanie dotyczące terapii biologicznych – wyniki
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pierwszego w Polsce pacjenckiego badania na temat wiedzy, oczekiwań i dostępności terapii biologicznych w Polsce. Raport został przygotowany przez Stowarzyszenie Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita – Łódzcy Zapaleńcy. Partnerem projektu jest m.in. Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.
-
11 października Światowy Dzień Wzroku
11 października obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. To dobry moment na to, aby zadbać o oczy dzieci. Pamiętajmy, że dziecko nie powie, że ma problemy z widzeniem – dzieci nie rozumieją̨, co […]
-
Dni Spirometrii 2018 – bezpłatne badania w całej Polsce
W dniach 1-6 października potrwają Dni Spirometrii 2018, których głównych elementem jest akcja bezpłatnych badań płuc w całej Polsce.
-
Medycyna estetyczna dla podopiecznych Fundacji Rak'n'Roll
Leczenie onkologiczne może wiązać się z powikłaniami, które wpływają na samopoczucie chorego. Terapia często wiąże się z amputacją, zostawia blizny, wywołuje problemy skórne czy uszkodzenia nerwów. Zabiegi medycyny estetycznej mogą […]
-
Pierwszy Campus Zdrowia dla NGO
W dniach 13-15 września 2018 r. w przepięknej leśnej scenerii Parku Rekreacyjno-Biznesowego Las Woda w Wildze miał miejsce pierwszy „Campus Zdrowia” organizowany w ramach projektu dla organizacji pacjentów „Sieć dla […]
-
JAK WALCZYĆ Z PANDEMIĄ BRAKU AKTYWNOŚCI?
Każda minuta wysiłku fizycznego ma wpływ na nasze zdrowie. Już pojedyncze ćwiczenia widocznie poprawiają wyniki ciśnienia krwi, poziomu glikemii, a systematyczny wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko wystąpienia i pomaga w zahamowaniu […]
-
Bajki, które zmieniają świat
Już od 22 maja w całej Polsce dostępna będzie kolejna, czwarta już edycja „Mądrych bajek z całego świata”.
-
Zdrowa pobudka z funduszami
W piątek 11 maja, w ramach projektu „Sieć dla zdrowia” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowe pobudki”. Tym razem w całości poświęcone zostało zagadnieniom związanym z funduszami europejskimi i norweskimi.
-
Emocje w chorobie
Zapraszamy na warsztaty Terapii Simontonowskiej pt. „Jak radzić sobie z emocjami w chorobie i wzmacniać swój układ odpornościowy? Jak mądrze się wspierać i podnosić jakość swojego życia?”, które odbędą się od 21 do 24 maja 2018 r. w Warszawie.
-
Uczniowie robią filmy o HIV i AIDS
W Gdyni rozdano nagrody dla najlepszych filmów o HIV i AIDS przygotowanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego.
-
Rusza zielony miesiąc szczepień KZM
Nawet co 6. kleszcz może być zakażony groźnym wirusem wywołującym kleszczowe zapalenie mózgu [KZM], na które nie ma skutecznego lekarstwa. Jedyną metodą jest działanie profilaktyczne czyli szczepienie ochronne. Warto pamiętać o tym szczególnie teraz, kiedy coraz więcej czasu będziemy przebywać na świeżym powietrzu. Rusza Zielony Miesiąc KZM.
-
18 kwietnia – dziś obchodzimy Europejski Dzień Praw Pacjenta
Z okazji Europejskiego Dnia Praw Pacjenta, który obchodzony jest 18 kwietnia we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec przypomina o prawach przysługujących pacjentom na terenie Polski oraz o tym gdzie mogą się zgłosić gdy podejrzewają naruszenie tych praw.
-
Atlas “Stomia u dzieci” – pomocne narzędzie do pracy z pacjentem
W ostatnich miesiącach trwa intensywna dyskusja na temat jakości komunikacji pacjenta z lekarzami i pielęgniarkami. Wpisuje się w nią przygotowany przez fundację STOMAlife atlas edukacyjny “Stomia u dzieci” zawierający praktyczne informacje na temat stomii dla pacjentów oraz dla specjalistów.
-
PONIEWAŻ WIEDZA MA ZNACZENIE
Powstał portal internetowy JANSSEN 4 PATIENTS przeznaczony dla pacjentów, ich opiekunów, a także organizacji pacjentów. Realizowany obecnie w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej projekt ma na celu zwiększanie świadomości na temat chorób, procesu leczenia oraz dostępnych opcji terapeutycznych.
-
Rusza konkurs „Pozytywnie Otwarci 2018”
Rusza konkurs „Pozytywnie Otwarci 2018” dla placówek służby zdrowia, samorządów i organizacji pozarządowych, które upowszechniają profilaktykę HIV i AIDS oraz działają na rzecz zwiększenia wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie.
-
Powstała fundacja im. księdza Kaczkowskiego
28 marca 2018 przypadała druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego – duchownego, bioetyka, nauczyciela, organizatora i dyrektora Puckiego Hospicjum oraz pacjenta onkologicznego. Z tej okazji w Sopocie odbył się uroczysty koncert połączony z inauguracją działalności fundacji im. księdza Jana Kaczkowskiego.
-
Przesyłka od Serca dla pacjentek z okazji Dnia Kobiet
Dnia 8 marca z okazji Dnia Kobiet, ponad 400 Pań przybywających na oddziałach onkologicznych otrzyma upominek, symboliczną „Przesyłkę od serca”. Przez wiele wieczorów, zarwanych nocy, ekipa Sanitas tworzyła serduszka z przekazem, specjalnie dla pacjentek onkologicznych. Oprócz serc, każda pacjentka otrzyma list od naszego psychologa oraz drobny upominek.
-
Potrzeba trochę szczęścia – życie ze szpiczakiem mnogim
Co roku w Polsce u półtora tysiąca osób diagnozuje się szpiczaka mnogiego. Niestety, dla wielu z nich szybka diagnoza i optymalne leczenie to wciąż kwestia szczęścia. Rusza drugi etap kampanii edukacyjnej „Potrzeba trochę szczęścia”, która ma na celu rozpoczęcie dyskusji publicznej na temat życia i potrzeb pacjentów cierpiących z powodu chorób hematoonkologicznych.