Medycyna estetyczna dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll

Leczenie onkologiczne może wiązać się z powikłaniami, które wpływają na samopoczucie chorego. Terapia często wiąże się z amputacją, zostawia blizny, wywołuje problemy skórne czy uszkodzenia nerwów. Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w większości przypadków. Jednak wiedza na ten temat nadal jest nikła i lekarze często odmawiają zabiegu osobom z doświadczeniem onkologicznym. Dlatego wraz z ekspertami Kliniki Estell rozpoczynamy akcję #odNOWAzESTELL.

– W ramach akcji #odNOWAzESTELL chcemy edukować, doradzać i informować. Ale przede wszystkim chcemy realnie pomagać. Dlatego zorganizowaliśmy tzw. akcję „Drzwi otwartych” dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll., którzy skorzystają z porad specjalistów medycyny estetycznej, chirurgów plastycznych, onkologów i stomatologów. W ramach programu konsultacje i zabiegi będziemy wykonywać nieodpłatnie – informuje Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej.

W celu edukowania i budowania świadomości w zakresie korzystania z medycyny estetycznej przez osoby po chorobach nowotworowych powstanie cykl materiałów edukacyjnych, w których znajdą się odpowiedzi na pytania naszych pacjentek. Wyjaśnimy kiedy jest dobry czas na medycynę estetyczną? Jak się do tych zabiegów przygotować? Jak poradzić sobie z wysuszoną skórą, znamionami czy bliznami? Poruszymy wszystkie nurtujące nas pytania odnośnie medycyny estetycznej w kontekście onkologicznym.

Od początku istnienia Fundacji organizujemy warsztaty, na których pokazujemy, że również w trakcie leczenia chemioterapią można i warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii! Program Estell pozwala nam pójść krok dalej i pokazać, że niektóre konsekwencje terapii można zminimalizować dzięki zabiegom medycyny estetycznej – podsumowała Marta Szklarczuk z fundacji Rak’n’Roll.

Program rozpoczęło spotkanie w ramach Dnia Otwartego. Kilkanaście Podopiecznych Fundacji skorzystało z konsultacji lekarskich i zabiegów medycyny estetycznej. Drugi etap to praca nad materiałami edukacyjnymi, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Jakim zabiegom, kiedy i u kogo można się poddać, jeśli przeszło się przez raka!

źródło: Fundacja Rak’n’Roll