• Hematologia - poradnik pacjenta

    Dostępna jest już "Hematologia"- publikacja, która zawiera najważniejsze informacje o chorobach nowotworowych krwi.

  • Polskie miasta odwiedza superbohater

    Doktor Stroke – Pogromca Udarów, który ujawnia się w obliczu rosnącego zagrożenia udarami mózgu wśród Polaków.

  • UMB zaprasza do badań w projekcie cukrzycowym

    Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza mężczyzn do udziału w dwóch badaniach. Ich celem jest zapobieganie rozwojowi cukrzycy typu drugiego.

  • Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi w Polsce

    W Gdańsku powstaje Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (International Centre for Cancer Vaccine Science)

  • Instagram niekorzystnie wpływa na zdrowie psychiczne

    Zbadano wpływ na samopoczucie, który wywiera pięć najpopularniejszych serwisów: Facebook, Twitter, YouTube, Instagram i Snapchat. W badaniach prowadzonych przez instytucję wzięło udział 1500 młodych Brytyjczyków. Badano jakie stany psychiczne wywołuje u nich korzystanie z mediów społecznościowych.

  • Zmiana przepisów dot. konsultantów w ochronie zdrowia

    Ministerstwo Zdrowia powołało zespół, którego zadaniem jest dokonanie analizy i opracowanie propozycji zmian przepisów dotyczących konsultantów w ochronie zdrowia.

  • Konieczna regulacja procesu badań klinicznych

    Badania kliniczne są niezbędnym elementem procesu dopuszczenia do obrotu przełomowych substancji i wprowadzenia na rynek nowych leków. Jednak aby badania kliniczne mogły być sprawnie i szybko przeprowadzane, potrzebne są odpowiednie warunki prawne. W Polsce nadal ich brakuje.

  • Szczyt Zdrowia 2017

    19 czerwca b.r. w Warszawie po raz kolejny odbędzie się Szczyt Zdrowia organizowany po raz piąty przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

  • Raport NIK: w Polsce nie ma dobrego systemu profilaktyki zdrowotnej

    Słabe efektów realizacji profilaktyki zdrowotnej w obszarze gastrologii, ginekologii i kardiologii. Wnioski opublikował właśnie NIK.

  • Badamy geny

    Jedna czwarta osób z nowotworem choruje, ponieważ urodziła się z chorobotwórczą mutacją, błędem w jednym z 25 tys. genów. Gdyby znali swoje ryzyko, mogliby uniknąć choroby albo wykryć ją na tyle wcześnie, żeby możliwe było jej pełne wyleczenie.

  • Dziecko z Zespołem Downa w reklamie Johnson's Baby

    Furorę w mediach społecznościowych zrobiła brazylijska reklama znanych kosmetyków dla dzieci marki Johnson’s Baby. Reklama powstała z okazji Dnia Matki (W Brazylii dzień ten jest obchodzony 14 maja) i udowadnia, że każde dziecko, niezależnie od tego, czy jest chore, zdrowe jest najwspanialszym darem dla swoich rodziców.

  • Raport „Udary Mózgu: skala problemu”

    Na forum Parlamentu Europejskiego w Brukseli, organizacja Stroke Alliance for Europe (SAFE) zaprezentowała raport „Udary Mózgu: skala problemu”. Zawiera kompleksowy przegląd ścieżki opieki nad pacjentami z udarem mózgu w krajach europejskich.

  • HAMUJ RAKA! DAJ SZANSĘ PŁUCOM!

    O pięciu i więcej szansach na uniknięcie choroby przez zdrowych i na jak najdłuższe życie chorych. Czy rak płuca stanie się priorytetem onkologicznym Ministra Zdrowia? Pod hasłem Hamuj Raka! Daj Szansę Płucom!

  • Świadomy pacjent. Odpowiedzialne leczenie

    Dlaczego współpraca lekarza z pacjentem jest tak istotna? W jaki sposób leczą się pacjenci w Polsce? Co stanowi największe wyzwanie z perspektywy bezpiecznego i odpowiedzialnego leczenia? Jaki wpływ na powodzenie terapii ma stosowanie się chorych do zaleceń terapeutycznych?

  • Rusza VI edycja kampanii „SM -Walcz o siebie”!

    W maju rusza kolejna, VI już edycja kampanii SM – WALCZ O SIEBIE. „Wiem, że dam sobie radę”- to główny przekaz kampanii na rok 2017.

  • Kolejna spotkanie Zdrowe pobudki za nami

    W piątek 12 maja, w ramach projektu „Sieć dla zdrowia” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowe pobudki”, tym razem w całości poświęcone zagadnieniom prawnym. Warsztaty dla przedstawicieli organizacji pacjentów poprowadzili: prof. dr hab. n. prawn. Dorota Karkowska, ekspert ds. praw pacjenta, dr Maria Łoszewska-Ołowska, ekspert prawa prasowego, Piotr Drobek z GIODO.

  • Życie z cukrzycą – medycyna w służbie pacjentowi

    15 maja wystartowała 6. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” wydawnictwa Medical Media Solutions pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, w ramach której w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się publikacja dotycząca profilaktyki i leczenia cukrzycy.

  • Pierwszy raport na temat życia z chorobą Fabry’ego w Polsce

    „Niewidoczna choroba, niewidoczni pacjenci” - pierwszy raport na temat życia z chorobą Fabry’ego w Polsce Ponad 60 proc. badanych pacjentów z Chorobą Fabry’ego jest niezadowolonych ze swojego stanu zdrowia, jedna trzecia potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach.

  • Apetyt na kompleksową terapię

    Nieswoiste zapalenia jelit (NZJ) to grupa schorzeń układu pokarmowego, które dotykają coraz większą grupę chorych.

  • Województwo lubuskie w walce z cukrzycą

    Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej, którego głównym celem jest zmniejszenie zapadalności na cukrzycę typu 2 wśród Lubuszan w wieku aktywności zawodowej.