DaVita inauguruje ogólnopolską akcję badań profilaktycznych nerek z okazji Światowego Dnia Nerek 2021

Sieć stacji dializ DaVita rozpoczyna ogólnopolską akcję edukacyjno-profilaktyczną z okazji Światowego Dnia Nerek 2021, który przypada 11 marca. W jej ramach ufundowane zostaną podstawowe badania przesiewowe w kierunku chorób nerek dla pacjentów z grup ryzyka (choroba wieńcowa, cukrzyca typu 2., nadciśnienie).

Akcja jest rekomendowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych (OSOD) i będzie realizowana na terenie placówek sieci laboratoriów Diagnostyka przez miesiąc.

Przewlekła choroba nerek to obecnie jedno z najczęściej występujących schorzeń cywilizacyjnych. Na całym świecie choruje na nią już prawie 700 mln osób. Nazywana jest dziś cichą epidemią, bo może rozwijać się bezobjawowo nawet przez 20-30 lat. Chore nerki nie bolą, ale choroba nerek atakuje przewlekle i może doprowadzić do konieczności dializoterapii lub przeszczepienia nerki. Szacuje się, że w Polsce na przewlekłą chorobę nerek choruje ponad 4 miliony osób – większość o tym nie wie.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem prasowym:

Światowy Dzień Nerek_DaVita przyłącza się do ogólnopolskiej akcji bezpłatnych badań przesiewowych_komunikat prasowy_10032021