Współczesny Senior. Zdrowie I styl życia

W sobotę, 10. lutego, rozpoczęła się kampania edukacyjna wydawnictwa The Point, skierowana do Seniorów. O tym, jaki jest współczesny Senior i z jakimi problemami zdrowotnymi boryka się najczęściej, opowiedzieli na łamach prasy zaproszeni Eksperci.

 

  • „Współczesny senior to coraz częściej osoba świadoma, jak wiele od niej samej zależy, w kwestii jakości życia i jej przyszłości” -powiedziała prof. dr hab. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. O tym, czym jest proces starzenia się i co możemy zrobić, aby zachować sprawność na długie lata, możecie Państwo przeczytać na stronie 2.
  • Czy ostre widzenie jest możliwe w wieku podeszłym? O zaćmie oraz współczesnych możliwościach korekcji wad wzroku opowiedziała lek. Hanna Bednarzak-Bulak, z Centrum Medycznego MAVIT – strona 3.
  • Zdrowe odżywianie to najważniejszy element profilaktyki przeciwchorobowej. Jak powinna wyglądać prawidłowo skomponowana dieta Seniora, opowiedziała dr n. med. Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia – strona 4.
  • Czym jest cholesterol i jakie jest jego znaczenie, w kontekście sprawności naszego serca – na temat optymalnych wyborów żywieniowych, szczegółowych informacji udzielił prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski z Instytutu Kardiologii – strona 5.
  • W Polsce, według badania EuroTrak 2016, aż 6 milionów osób boryka się z ubytkiem słuchu. Do jakich konsekwencji może prowadzić niedosłuch i co możemy zrobić, aby usłyszeć lepiej, przeczytacie Państwo na stronie 6.
  • Współczesny Senior to osoba, którą często dotyka samotność. Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przybliżyła nam problem samotności osób starszych oraz opowiedziała o działalności Stowarzyszenia, wspomagającej Seniorów na co dzień – strona 7.
  • Na temat wyzwań, które w najbliższych latach stać będą przed instytucjami, zajmującymi się tematyką zdrowia, oraz podejścia do leczenia osób starszych, wypowiedział się na łamach kampanii Igor Grzesiak – Członek Zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej – strona 7.
  • Niedobory u osób starszych mogą stanowić poważne zagrożenie. Na co powinni zwrócić uwagę Seniorzy, w codziennej suplementacji? Które niedobory stanowią największe zagrożenie dla zdrowia? – opowiedziała na stronie 8. Halina Pilonis, redaktorka portalu Medonet.

 

PDF: Współczesny SENIOR – zdrowie i styl życia