WAR OF CANCER: graj i wspieraj

WAR ON CANCER: zagraj i wesprzyj podopiecznych Fundacji Alivia lub jednego przez Ciebie wybranego!

WAR ON CANCER to pierwsza gra z unikalnym mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Dzięki temu poprzez rozrywkę w świecie wirtualnym można pomóc chorym walczyć z rakiem w prawdziwym życiu.

Akcja WAR ON CANCER rozgrywa się w przypominającym wnętrze organizmu Świecie, w którym gracz, przyjmując postać wojowniczki, staje do walki z rozprzestrzeniającym się nowotworem. Innowacyjna koncepcja gry charytatywnej pozwala solidaryzować się z konkretnymi osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową – podopiecznymi Fundacji Alivia oraz programu „Skarbonka”, dzięki któremu chorzy mogą pokryć koszty leczenia.

WAR ON CANCER toczy się w świecie, który przypomina wnętrze organizmu. Na drodze gracza wyrastają przeciwnicy – raki oraz przerzuty, które rozprzestrzeniają się na polu gry. Gracz wciela się w rolę wojowniczki, która walczy z dużymi i małymi rakami. Pomimo tego, że rozgrywka jest wirtualna, gracze mogą przyczynić się do niesienia faktycznej pomocy pacjentom, którzy toczą walkę z rakiem w świecie realnym.

Jak to działa?

Osią gry jest innowacyjny mechanizm fundrasingowy zsynchronizowany z programem Skarbonka i kontami podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Każdy z graczy może wybrać dowolnego podopiecznego Fundacji i swoją wirtualną walką wspierać konto tej osoby. Sama gra jest bezpłatna, a dochód z gry pochodzi z mikropłatności, które gracz może wykonać, aby zakupić dodatkową amunicję do walki. Jeśli gracz nie wybierze konkretnego podopiecznego, dochód jest przeznaczany na program Skarbonka, z którego korzystają wszyscy podopieczni.  Program ten również zasilają środki pozyskane z oglądania reklam przez graczy.

Gra oferuje dynamiczną rozgrywkę. Gracze mogą pobijać swoje własne rekordy zdobytych punktów-przeciwciał i czasu walki. Im więcej gracz spędza czasu w grze, tym lepiej. Każdy zabity rak-potwór, to znak solidarności z tymi, którzy walczą naprawdę. Grę można pobrać bezpłatnie z Apple Store.

Fundacja Onkologiczna Alivia udostępniając grę podejmuje kolejny krok w kierunku zmiany wizerunku osób chorych na raka: to wojownicy, który potrzebują wsparcia i solidarności, a nie litości. Gra jest jednym z działań w ramach kampanii „Wojna z Rakiem”, która okazała się wielkim sukcesem i pomogła zebrać budżet w wysokości 3 mln złotych na pomoc chorym.

Za koncept i produkcję gry odpowiada jedna z najlepszych agencji reklamowych – Saatchi&Saatchi IS oraz znane i wielokrotnie nagradzane studio Platige Image. Wydawcą gry jest 11 bit studios, które aktywnie promuje kulturotwórczy, wartościowy gaming. Wszystkie podmioty podjęły się stworzenia tej inicjatywy pro-bono.

Grę można pobrać bezpłatnie z App store pod linkiem:

https://itunes.apple.com/pl/app/war-on-cancer/id1214252644?ls=1&mt=8.  

 

Źródło: materiały prasowe Fundacja Onkologiczna Alivia