„Twoja krew, moje życie” – rusza kampania, która ma zachęcać do krwiodawstwa.

Latem brakuje krwi – minister zdrowia zachęca aby ją oddawać.

„Trzeba o tym mówić jak najwięcej i jak najczęściej” -stwierdził Konstanty Radziwiłł, zapraszając do udziału w sobotniej imprezie promującej krwiodawstwo.

W sobotę (11 czerwca) na błoniach PGE Narodowego zostanie zainaugurowana „Trasa Czerwonej Nitki”, która jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”. Zdaniem ministra to niezwykła możliwość bliższego poznania Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie ofiarowują najcenniejszy dar – swoją krew, ratując ludzkie zdrowie i życie. ” Jestem im ogromnie wdzięczny za tę szlachetność i nadzieję, jaką dają potrzebującym. Zachęcam wszystkich do oddawania krwi i zasilenia zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi – zostańcie najlepszą inspiracją dla innych” – przekonuje minister cytowany w komunikacie resortu zdrowia.

Warszawiacy na błoniach PGE Narodowego będą mogli wysłuchać koncertów zespołów De Mono i Loka. Przygotowane będą także strefy aktywności i animacji dla dzieci i młodzieży. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach sportowych, będą także symulatory bezpiecznej jazdy. Planowana jest też strefa gastronomiczna przyjazna dbającym o zdrowie i sylwetkę. Oczywiście będzie można oddać krew w mobilnych punktach.

P.o. dyrektora Narodowego Centrum Krwi Małgorzata Lorek wskazuje, że liczba krwiodawców w Polsce i społeczna świadomość w tym zakresie stale rosną, jednak wciąż nie do końca zaspokajają potrzeby kraju w tym obszarze. Przypomina, że krwiodawstwo jest szczególnie istotne w kontekście zbliżających się wakacji, a także międzynarodowych wydarzeń odbywających się w Polsce – Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO. Impreza rozpocznie się o godz. 13 w sobotę na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.  

 

 

PAP