Spotkanie urologów z całego świata

Prawie 1000 urologów z Polski i całego świata, bezpośrednie transmisje operacji z czołowych ośrodków urologicznych, dyskusje, panele eksperckie i czas na rozmowy z pacjentami – tak zapowiada się program 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Konferencja odbywa się w dniach 19-21 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tegoroczny Kongres PTU będzie miał niespotykaną do tej pory, międzynarodową skalę.

– Pod sztandarem naszego stowarzyszenia spotkają się cztery najpoważniejsze organizacje urologiczne: Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU), Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne (AUA), Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego (SIU) oraz ISSECAM (Mirrors of Urology), które współorganizować będą z nami sesje naukowe dotyczące najnowszych metod diagnozowania i leczenia – podkreśla prof. Piotr Chłosta, prezes PTU.

– Wybitni lekarze omówią najważniejsze problemy współczesnej urologii ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu urologii onkologicznej. Temat ten jest ogromnie istotny również ze względu na bezlitosne dla pacjentów statystyki – informują organizatorzy.

– Po raz pierwszy w dziejach PTU przekaz obejmie operacje robotyczne oraz takie, które nie są jeszcze rutynowo wykonywane z powodów zarówno technologiczno-sprzętowych, jak i z powodu braku ich upowszechnienia w naszym środowisku. Jeden z planowanych zabiegów to rzadko przeprowadzane wszczepianie stymulatorów nerwów krzyżowych, które przeprowadzą dr Tomasz Gołąbek waz z dr Martti Olavi Aho z Finlandii – dodaje prezes PTU.

 

Źródło: rynekzdrowia.pl