Przyznano wyróżnienia w konkursie „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia”

Już po raz osiemnasty przyznano wyróżnienia w konkursie „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia”. Osobowością Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” został polski pacjent, a w innych kategoriach kapituła wyróżniła m.in. prof. Mariana Zembalę, prof. Marcina Gruchałę, Dawida Ciemięgę i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W kategorii media i PR nagrodzono Stowarzyszenie „Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia”, zwycięską statuetkę na ręce Jadwigi Kamińskiej złożyli Minister Zdrowia  Łukasz Szumowski oraz prezes IPPEZ –  ks. dr Arkadiusz Nowak.

 

Nagrody „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” przyznawane są w dziesięciu kategoriach, a wręczenie statuetek odbyło się 10 stycznia 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

 • Poniżej wszyscy nagrodzeni w konkursie:

  „Menedżerem Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne” został Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

 • Statuetka „Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne” trafiła do rąk Pawła Żuka, prezesa zarządu i Artura Prusaczyka, wiceprezesa zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach.
 • Zwycięzcą w kategorii „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital” zostało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
 • W kategorii „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne” kapituła postanowiła przyznać nagrodę Dawidowi Ciemiędze, pediatrze z Centrum Medyczne Paprocany w Tychach, który postanowił walczyć z antyszczepionkowcami.
 • W kategorii „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa” zwycięzcą został prof. Marcin Gruchała, rektor Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
 • „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna” to stowarzyszenie „Wiosna”, organizator akcji „Szlachetna Paczka”.
 • Pierwsze miejsce w kategorii „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – media i PR” zajęło stowarzyszenie „Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia” – to nagroda całego zespołu dziennikarzy – członków i sympatyków Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia zaangażowanych na co dzień w promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki  i osiągnięć medycyny i farmacji.
 • „Osobowością Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” został polski pacjent. Kapituła konkursu zdecydowała się wyróżnić zwykłego, szarego, polskiego pacjenta, dlatego, że to na polskich pacjentach spoczywa największy ciężar ochrony własnego zdrowia.
 • Specjalnie wyróżnienia dla przyznano projektowi „CarnaLife Holo” i inżynierom z MedApp, i projektowi „iWound” i prof. Tomaszowi Banasiewiczowi.
 • Nagrodę specjalną „Menedżera Zdrowia” za dokonania życia otrzymał prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.