Power Training z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego

Już po raz 5. Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół organizuje akcję edukacyjno-informacyjną z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego. Gwiazdy, które przyjęły zaproszenie Stowarzyszenia, wezmą udział w wyjątkowym treningu w geście solidarności z chorymi na nadciśnienie płucne i pod opieką trenerów z ekipy Power Training pokonają specjalnie przygotowany na tę okazję tor przeszkód.

11 maja (środa) gwiazdy ze świata sportu, kultury i mediów wezmą udział w specjalnym treningu przygotowanym przez ekipę Power Training. Uczestnicy wydarzenia będą musieli pokonać specjalny tor przeszkód, będący metaforą codziennych zmagań chorych na nadciśnienie płucne, dla których proste, z punktu widzenia zdrowej osoby, czynności są często nie do pokonania. Swój gest poparcia dla akcji Stowarzyszenia zadeklarowali m. in. Agnieszka Kaczorowska, Jan Kliment, Krzysztof Wieszczek, Beata Sadowska i Paulina Holtz.

Oprócz akcji z udziałem gwiazd w centrum Warszawy, Stowarzyszenie prowadzi także działania w mediach społecznościowych. W tym roku osoby, które chcą przyłączyć się do akcji Stowarzyszenia mogą zrobić sobie zdjęcie z ustami pomalowanymi na niebiesko, a następnie opublikować je na profilu Stowarzyszenia lub swoich profilach na Facebook’u czy Instagramie z podpisem #WorldPHDay. Akcja poparcia „Do utraty tchu dla nadciśnienia płucnego” potrwa do końca maja br.

Z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego w maju na całym świecie prowadzone są akcje edukacyjne o charakterze sportowym. W tym roku w obchodach Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego weźmie udział prawie 30 organizacji pacjenckich z 28 krajów.

Więcej informacji na stronach organizatorów: www.worldphday.org oraz www.phapolska.org .

Nadciśnienie płucne objawia się trudnościami z oddychaniem, sinieniem ust, męczliwością i problemami z poruszaniem. Mylone jest często z astmą lub innymi schorzeniami i trudno je zdiagnozować. Jest to choroba groźna, gdyż nieleczona szybko prowadzi do zgonu.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół to pierwsza i obecnie jedyna w Polsce organizacja skupiająca i pomagająca chorym na nadciśnienie płucne. Stowarzyszenie zostało założone w 2007 roku i zrzesza chorych, ich bliskich, rodziny oraz wszystkich tych, którzy chcą wspierać jego działania. Głównymi zadaniami Stowarzyszenia są: zjednoczenie osób chorych na nadciśnienie płucne, kontaktowanie ze sobą członków Stowarzyszenia, organizowanie i udzielanie pomocy pacjentom, zwiększanie uczestnictwa chorych w życiu społecznym oraz inicjowanie i prowadzenie edukacji na temat schorzenia w celu polepszenia sytuacji zdrowotnej i jakości życia chorych na nadciśnienie płucne. Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia Płucnego (PHA Europe). Więcej informacji na stronie: www.phapolska.org

Pulmonary Hypertension Association Europe (PHA Europe) to stowarzyszenie zrzeszające 39 organizacji pacjenckich z 33 krajów. Głównym celem PHA Europe jest ścisła i systematyczna współpraca między członkami, organizacjami międzynarodowymi i instytucjami publicznymi na świecie w zakresie skutecznego diagnozowania i leczenia NP oraz udzielania pomocy chorym i ich rodzinom PHA Europe jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych i przedsięwzięć edukacyjnych. Dodatkowe informacje na temat PHA Europe na stronie internetowej: www.phaeurope.org

 

 

Power Training to kompleksowy system przygotowujący do startu w zawodach biegowych, w tym przede wszystkim w ekstremalnych biegach z przeszkodami typu Runmageddon, Spartan Race czy Hunt Run. Osią przygotowań są treningi grupowe na świeżym powietrzu, prowadzone w warszawskich parkach przez doświadczonych trenerów.