Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki Sowie Oczy

Dane kontaktowe:

tel.: 501335314

e-mail: elampka@gmail.com

www: http://www.sowieoczy.pl

Adres korespondencyjny:

ul. Piękna 28/34 lok. 53 00-547 Warszawa

Województwo:

  • Mazowieckie

Dziedzina medyczna:

  • Hematologia
  • Onkologia

Problem medyczny:

  • Chłoniaki
  • Nowotwór
  • Szpiczak

Jesteśmy grupą ludzi, którzy w różny sposób zetknęli się z chłoniakami. Wśród nas są m.in. pacjenci, ich bliscy, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, prawnicy, studenci.

Wspólnie przeciwdziałamy poczuciu osamotnienia, niewiedzy i zagubienia wobec budzącego lęk rozpoznania. Podtrzymujemy się na duchu, zarówno w codziennym życiu i w chwilach trudnych. Naszym wsparciem pragniemy objąć chorych na chłoniaki w całej Polsce.

Na naszej stronie znajdziesz nie tylko informacje o chorobie, ale także wiele porad, które pomogą Ci przejść okres leczenia.

Stowarzyszenie „Sowie Oczy” jest członkiem założycielem Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych , międzynarodowej organizacji zrzeszającej stowarzyszenia pacjentów chorych na chłoniaki „Lymphoma Coalition” , forum stowarzyszeń pacjentów onkologicznych „Cancer United”, której działania skierowane są na rzecz równego dostępu do leczenia i opieki medycznej w wszystkich krajach Europy oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych ( ECPC).Sowie Oczy jest laureatem nagrody Zloty Otis

Jak napisał założyciel i I Prezes Stowarzyszenia Paweł Moszumański : „Sowie Oczy” „są wyzwaniem dla nocy, roszczą sobie prawo do patrzenia poprzez noc, pragną uchwycić rzeczywistość otoczoną tajemnicą, rzeczy, które się nie narzucają” Dzięki nim możemy dostrzec i zrozumieć coś co normalnie jest przed nami ukryte, coś co budzi w nas lęk. Ci którzy otarli się o „ciemność” wiedzą, że potrzebowaliśmy „Sowich Oczu” by odnaleźć drogę… siły do walki z chorobą.