HEAL (Health and Environment Alliance)

Dane kontaktowe:

tel.: + 48 724 179 231

e-mail: marlena@env-health.org

www: healpolska.pl

Adres korespondencyjny:

Województwo:

  • Mazowieckie
  • Łódzkie

Dziedzina medyczna:

  • Inne

Problem medyczny:

  • Alergie
  • O00-O99 Ciąża, poród i połóg

Health and Environment Alliance (HEAL) to międzynarodowa organizacja typu non-profit analizująca wpływ środowiska na zdrowie obywateli Unii Europejskiej.

Przy wsparciu ponad 70 organizacji członkowskich, reprezentujących lekarzy, ubezpieczycieli zdrowotnych non-profit, pacjentów, obywateli, młodzież oraz specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska, HEAL uczestniczy w różnorodnych procesach decyzyjnych, przedstawiając niezależne ekspertyzy i dowody naukowe opracowane przez podmioty zajmujące się ochroną zdrowia. Nasi członkowie to międzynarodowe i europejskie organizacje, a także grupy krajowe i lokalne w 25 krajach – zarówno w państwach członkowskich UE, jak i szerszym regionie europejskim, zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Siedziba główna HEAL znajduje się w Brukseli, a od 2013 roku funkcjonuje biuro lokalne HEAL w Warszawie. Dzięki monitorowaniu stężeń zanieczyszczeń powietrza, śledzeniu rozwiązań technologicznych oraz udziale w tworzeniu regulacji prawnych, dążymy do poprawy jakości powietrza na terenie całej Polski, a szczególnie w jej najbardziej zanieczyszczonych regionach.

Jesteśmy niezależni od jakiejkolwiek partii politycznej lub interesów handlowych. Otrzymujemy środki finansowe z Unii Europejskiej, rządów i prywatnych fundacji, a także ze składek członkowskich. Nie akceptujemy jakiejkolwiek formy finansowania w celach komercyjnych.