Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy

09-11.08.2017 roku w Warszawie odbędzie się siódma edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy organizowanej przez Fundację im. dr. Macieja Hilgiera w ramach Medycznego Programu Edukacyjnego.

Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy jest inicjatywą mającą na celu przybliżenie opinii publicznej osiągnięć nowoczesnej medycyny, jak również podniesienie świadomości niezaspokojonych potrzeb zdrowotnych w chorobach nowotworowych. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali wybitni onkolodzy oraz eksperci zdrowia publicznego, którzy spotkają się z dziennikarzami z całej Polski specjalizującymi się w publicystyce medycznej.

W ciągu trzech dni VII Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy uczestnicy omówią blisko kilkanaście różnorodnych tematów, podzielonych na interdyscyplinarne bloki. W programie spotkania przewidziano m.in. prezentację najnowszych doniesień z kongresu ASCO 2017, rozmowę o społecznych aspektach choroby nowotworowej, omówienie roli nowoczesnej diagnostyki onkologicznej, dyskusję nad dostępem do nowych leków onkologicznych w Polsce oraz prezentację zagadnień związanych z nowoczesną terapią personalizowaną, immunoonkologią i lekami biologicznymi w onkologii.

Szczegółowe informacje na temat Letniej Akademii Onkologicznej można znaleźć na stronie

www.fundacjahilgiera.com

 

Źródło: Zwrotnik Raka