Konferencja prasowa Fundacji „Krwinka”

12 maja o godz. 12:00 w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Sukcesja” w Łodzi odbędzie się konferencja prasowa. Podczas tego wydarzenia Fundacja „Krwinka” odbierze czek z rąk przedstawicieli Fundacji C&A, która z okazji otwarcia nowego sklepu w Łodzi postanowiła finansowo wesprzeć zakup wyposażenia do ambulansu dla onkologicznie chorych dzieci.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” od lipca zeszłego roku zbiera fundusze na zakup wyposażenia do „Krwinko-transportera”. Specjalistyczna karetka, po odpowiedniej adaptacji, będzie przewozić onkologicznie chore dzieci z łódzkiego szpitala im. Marii Konopnickiej do szpitala im. Mikołaja Kopernika na radioterapię.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Fundacja C&A doceniła nasze działania na rzecz małych pacjentów onkologicznych i wybrała nas spośród wielu organizacji pożytku publicznego, ofiarowując dotację w wysokości 2500 Euro – mówi Prezes Fundacji „Krwinka”, Elżbieta Budny. – Takie wsparcie finansowe znacznie przybliża nas do realizacji upragnionego celu: zakupu sprzętu medycznego, który pozwoli przeobrazić nowego Mercedesa Vito w wysokiej klasy ambulans.

Na taki prezent, pomagający jeszcze skuteczniej walczyć z groźną chorobą, mali pacjenci z oddziałów onkohematologii szpitala przy ul. Spornej i ich bliscy czekają od wielu lat. Karetka używana obecnie jest bowiem zbyt mała, by pomieścić niezbędny personel medyczny, rodziców i chore dziecko, które blisko dwugodzinną podróż na zabiegi musi spędzać rozdzielone z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Sytuacja rozłąki powoduje zaś dodatkowy stres niewskazany w procesie leczenia.

– Pomoc finansowa zaoferowana łódzkiej Fundacji przez sklep C&A zlokalizowany w Sukcesji to wspaniały odruch serca. Cieszymy się, że możemy być gospodarzem spotkania, któremu przyświeca tak szlachetna idea. Jednocześnie chcę podkreślić, że CH-R Sukcesja wraz z „Krwinką” planują już jesienne aktywności na rzecz wsparcia podopiecznych Fundacji – mówi Krystyna Lewenfisz-Kulesza, Dyrektor Marketingu CH-R Sukcesja.

Osoby chętne wesprzeć akcję „Karetka” prosimy o przekazanie darowizn na dedykowane subkonto Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” (organizacji pożytku publicznego, KRS: 0000 165702) o numerze: 44 1440 1231 0000 0000 0420 9222.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt prasowy:

Karolina Albińska Biuro Fundacji „Krwinka”

tel. 505 184 445

e-mail: karolina.albinska@krwinka.org