Kompleksowe, darmowe leczenie nowotworów w Radomiu- Centrum Onkologii otwarte.

Od dziś Radomskie Centrum Onkologii czeka na pacjentów. To pierwsza tego typu placówka na południowym Mazowszu. Nowoczesny sprzęt i doświadczona kadra medyczna gwarantują właściwą diagnostykę i leczenie, za darmo, bo szpital ma kontrakt z NFZ.

Obecnie w szpitalu pracuje prawie 30- tu lekarzy i tyle samo pielęgniarek. Zatrudniono też 13 techników. Docelowo, będzie 270 osób. W tej chwili przygotowano 72 łóżka, a ma ich być 100. Natomiast w hotelu znajdzie się 40 miejsc dla przyjezdnych.

Dotąd radomianie musieli szukać pomocy w Warszawie, Lublinie czy w Kielcach, teraz- jak mówi dr Jarosław Łyczek- na to samo mogą liczyć na miejscu. Szpital wyposażony jest w znakomitej klasy urządzenia, takie jak rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy czy – jedyny w regionie- PET. Oprócz naświetlań, instytucja zapewnia pełną możliwość diagnostyki, leczenia chirurgicznego oraz chemioterapii, od najprostszej po bardzo skomplikowaną, która wymaga hospitalizacji. W przypadku chorób nowotworowych, które stały się cywilizacyjną plagą, ważną rolę odgrywa czas. Im szybciej podjęta jest terapia, tym większe szanse na powrót do zdrowia.

Według Krajowego Rejestru Nowotworów, w promieniu 70 kilometrów od miasta co roku prawie pięć tysięcy osób zapada na choroby nowotworowe, stąd konieczność powstawania tak wyspecjalizowanych placówek.

Inwestycja rozpoczęła się w 2014 roku. Koszt przedsięwzięcia wyniósł około 120 milionów złotych.

 

IAR