Kampania na rzecz dzieci z rozszczepieniem wargi i podniebienia


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

„Gdyby farba wystarczyła, nie potrzebowalibyśmy twojego wsparcia” (If paint worked, we wouldn’t need your donation”) to hasło kampanii prowadzonej w Tajlandii na rzecz dzieci z rozszczepieniem podniebienia i wargi. Organizatorzy kampanii chcą walczyć z wykluczeniem społecznym wynikających z odmienności.

Rozwój medycyny pozwala lekarzom na odmianę ludzkiego życia. Jednak nie wszystkich na to stać, potrzebne są ogromne środki finansowe, by przeprowadzić niektóre operacje. O tym, jak bardzo potrzebne środki pokazują organizatorzy kampanii społecznej – tajska organizacja charytatywna Operation Smile, która dostrzegając niesprawiedliwość społeczną postanowiła w kreatywny sposób przedstawić problem.

Organizatorzy pomalowali kolorowymi farbami buźki dzieci z rozszczepieniem wargi i podniebienia. Farba na moment odwraca uwagę od zdeformowanych twarzy dzieci, jednak już po chwili wszystkie niedoskonałości stają się ponownie widoczne.  Powstały plakaty pokazujące wesołe malunki na twarzach dzieci, jednak w myśl głównego hasła „Gdyby farba wystarczyła, nie potrzebowalibyśmy twojego wsparcia”, powinniśmy oswajać społeczeństwo z wadami wrodzonymi oraz zachęcać je do pomocy osobom uboższym, dla których wsparcie ze strony innych osób jest jedyną szansą na normalność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć osób, które włączyły się w akcję: http://ink361.com/app/tag/thepaintedsmile i na stronę organizacji: http://www.operationsmile.org/