Kalendarz charytatywny Power of Community 2022

Kalendarz charytatywny Power of Community, jak co roku, jest zwieńczeniem kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. Ideą kalendarza jest pokazanie, jak duże znaczenie dla kobiety w czasie profilaktyki i leczenia ma męskie wsparcie. Co roku w roli modeli na publikowanych w kalendarzu zdjęciach występują polscy sportowcy, identyfikujący się na co dzień z ideą męskiego wsparcia, którzy są jednocześnie Ambasadorami BreastFit, wśród nich: Qczaj, Michał Karmowski, Rafał Gil, Bronisław Olenkowicz. W tym roku – po raz pierwszy – modelom na fotografiach partnerują kobiety: uczestniczki Warsztatów Profilaktyki Breastfit.

– Tegoroczna edycja kalendarza jest wyjątkowa – mówi jego pomysłodawca, producent i fotograf: Jakub Popławski. – Po pierwsze wszystkie zdjęcia wykonaliśmy w wyjątkowych plenerach, pokazując piękno i różnorodność polskiej wsi. Żeby zrobić zdjęcia do kalendarza przejechaliśmy w tym roku całą Polskę – od Tatr po Bałtyk. Dla całego zespołu było to duże wyzwanie, za nami tysiące przejechanych kilometrów i zdjęcia robione w różnych warunkach, czasami po długim oczekiwaniu na „okno pogodowe”, które pozwoli na dobre ujęcie. Po drugie – po raz pierwszy naszym modelom partnerują na zdjęciach kobiety: panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, które uczestniczyły w organizowanych przez Fundację OnkoCafe warsztatach, a wśród nich Ambasadorki Profilaktyki BreastFit. To wszystko składa się na unikalne fotografie, pokazujące współpracę kobiety i mężczyzny jako podstawę każdego działania.

Profilaktyka w Kołach Gospodyń Wiejskich

W warsztatach profilaktyki Breastfit, które odbywały się w Kołach Gospodyń Wiejskich uczestniczyły kobiety w różnych wieku, zdarzało się, że panie przychodziły na spotkania całymi rodzinami, a profilaktyki uczyły się jednocześnie córki, mamy i babcie. W warsztatach brali udział również panowie. – Zaangażowany, wspierający partner to dla kobiety ogromna pomoc, zarówno w czasie choroby, na każdym z jej etapów, ale także w profilaktyce – mówi psychoonkolog, Adrianna Sobol – bardzo często to właśnie on mobilizuje swoją żonę, mamę, siostrę lub przyjaciółkę aby zrobiła kontrolne badania czy umówiła się na wizytę u lekarza. W tej edycji BreastFit nie zawiedliśmy się na panach. Brali udział w naszych warsztatach, aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania. Dla nas taka postawa to dowód, że panowie dokładnie wiedzą, że choroba nie dotyczy wyłącznie kobiety, ale całej rodziny, o której bezpieczeństwo i dobre funkcjonowanie również oni muszą się troszczyć.

Ambasadorki BreastFit

W organizowanych przez Fundację szkoleniach wzięło udział ponad sto kobiet, a część uczestniczek warsztatów, po dodatkowym przeszkoleniu uzyskała certyfikat Ambasadorki Profilaktyki BreastFit. Rolą Ambasadorek jest szkolenie kobiet w swoim otoczeniu, zarówno podczas organizowanych przez siebie szkoleń jak i w czasie nieformalnych spotkań. Ambasadorki BreastFit są także w stałym kontakcie z Fundacją OnkoCafe, gdzie zawsze mogą zwrócić się z prośbą o emocjonalne wsparcie czy merytoryczną pomoc.

– Podczas warsztatów BreastFit poznałyśmy główne zasady profilaktyki i nie zatrzymujemy tej wiedzy wyłącznie dla siebie – mówi Marlena Kułak z Koła Gospodyń Wiejskich „Jaromierki” – zorganizowałyśmy już 4 spotkania w sąsiednich gminach, wzięło w nich udział  ponad 60 dziewczyn i prawie 30 panów. Poza tymi zorganizowanymi spotkaniami rozmawiamy też o profilaktyce w domu i gronie przyjaciółek. Można tez powiedzieć, że jesteśmy łączniczkami pomiędzy dziewczynami a Fundacją – kiedy któraś z nich sygnalizuje nam, że coś ją zaniepokoiło, np. wyczuła podczas samodzielnego badania piersi coś, co przypomina guza – wiemy gdzie ją skierować. Fundacja zawsze w takiej sytuacji wesprze ją, pozwoli uspokoić myśli i podpowie jakie dalsze kroki powinna podjąć.

Kalendarz można kupić w internetowym sklepie Fundacji OnkoCafe Razem Lepiej , całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie pacjentek chorujących na raka piersi.

Źródło: cowzdrowiu.pl