Dzieci z chorobami nowotworowymi kręcą Czerwonego Kapturka

Dzieci przechodzące intensywną fazę terapii nowotworowej oraz ich rodzice wyjechali na dwa tygodnie do Jedlicz k/Łodzi, by – w trakcie turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego – zarejestrować na taśmie filmowej swoją interpretację historii o Czerwonym Kapturku. Pieczę nad tym fabularnym przedsięwzięciem sprawować będzie dr Małgorzata Jakubowska z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego.

– Od wielu lat organizujemy turnusy dla małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe, którzy przechodzą intensywne leczenie onkologiczne. Obserwując jak wiele radości sprawiła im praca na planie filmowym w ubiegłym roku, podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy zaprosić drugą grupę podopiecznych do przeistoczenia się w prawdziwą ekipę filmową. Tym bardziej, że współpracujący z nami lekarze zgodnie potwierdzają, że dzięki tej formie wypoczynku i rehabilitacji mali pacjenci nabierają dużo sił do dalszej walki o powrót do zdrowia – mówi Elżbieta Budny, Prezes „Krwinki”.

Podopieczni „Krwinki” będą brać czynny udział w całym procesie produkcyjnym. Wniosą swój autorski wkład do scenariusz, stworzą dekoracje i kostiumy, staną za kamerą, a nawet odśpiewają piosenki stanowiące ścieżkę dźwiękową do filmowej opowieści.

Równie wiele atrakcji czekać będzie na chore onkologicznie dzieci w trakcie drugiego tygodnia pobytu w Jedliczach. Na zaproszenie Fundacji „Krwinka” odwiedzą ich artyści teatralni i iluzjoniści. W programie turnusu przewidziano także wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie oraz pokaz „przenośnego planetarium”. Nieodłączną częścią letniego wypoczynku będzie rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, dogoterapa, a także zajęcia z psychologiem i pedagogiem, gry i zabawy z animatorem czasu wolnego oraz warsztaty plastyczne.

 

Źródło: Fundacja Krwinka – krwinka.org