CHOROBA TO NIE WYROK

Startuje edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”. Publikacja składa się z zestawu materiałów współtworzonych poprzez panele ekspertów, którzy są wielkimi autorytetami w danej tematyce, a także pacjentów, których historie inspirują do walki z chorobą.

Kampanię wsparł Piotr Pogon – fundraiser, maratończyk, biegacz charytatywny, triathlonista, animator sportowy na rzecz osób niepełnosprawnych. Mocno złapał życie za ogon i walczy o każdy dzień, dla swojej ukochanej rodziny i dla możliwości realizacji własnych pasji. Choroba uświadomiła mu, jak wielką wartość mają relacje z drugim człowiekiem i siła ducha, która napędza do realizacji najbardziej szalonych wyzwań sportowych i podróżniczych. Nam zgodził się dziś opowiedzieć o największym paliwie jego życia.

Dodatkowo publikacja została poświęcona trzem obszarom, które wymagają szczególnej uwagi i edukacji: profilaktyce, dostępie do leczenia, a także diagnostyce i terapii..

Publikacja „Choroba to nie wyrok” ukazała się w dzienniku Rzeczpospolita, a także na portalu wydawnictwa www.dbajozdrowie.info od linkiem:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2017/04/Choroba-to-nie-wyrok_kwiecień-2017.pdf