Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych!

Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych! – trwa charytatywna akcja Justyny Kowalczyk i Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

Zostały niecałe dwa tygodnie, żeby wspólnie przebiec jeszcze prawie 5 milionów kilometrów. To sporo, ale według pomysłodawców akcji – do zrobienia. Apelują, żeby włączyć się w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci.

Celem jest 10 milionów kilometrów – jeśli uda się osiągnąć ten dystans, sponsor Justyny Kowalczyk przekaże PTWM aż 100 tys. złotych!

Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba dotykająca w szczególności płuc, które są zatykane śluzem wytwarzanym przez organizm. Choremu trudno jest oddychać, a każdy dzień jest dla niego walką o oddech. Kluczową rolę w leczeniu odgrywa nauka prawidłowego oddychania i aktywności fizyczne, które utrzymują cały organizm w dobrej formie.

Tym, którzy chcą pomóc chorym na mukowiscydozę dzieciom, podpowiadamy – wystarczy ściągnąć na swój smartfon bezpłatną aplikację Endomondo i dołączyć do rywalizacji „Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych”. Bieganie trwa do końca maja.