Aplikacja do szczepień

Kalendarz szczepień w Polsce, szczególnie dla małych dzieci, jest bardzo rozbudowany, nietrudno więc zapomnieć o zaszczepieniu swojej pociechy. Stworzona przez firmę LekSeek Polska aplikacja mobilna ułatwia pamiętanie tych dat.

Aplikacja Szczepienia ma za zadanie przypominać rodzicom o konieczności pojawiania się u lekarza ze swoją pociechą w celu wykonania szczepienia. Funkcjonuje jako kalendarzyk, w którym wyszczególnione są obowiązkowe oraz zalecane szczepienia dla dzieci w każdym wieku, a także umożliwia prowadzenie dzienniczka szczepień dziecka.

Narzędzie działa także jako baza wiedzy na temat szczepionek, ich składów oraz chorób, którym mają zapobiegać. W zależności od potrzeb, możemy więc na przykład sprawdzić informacje o konkretnym schorzeniu w module „Choroby” albo najpierw wybrać rodzaj szczepienia, a potem zapoznać się z listą chorób, którym zapobiega. Jest też opcja zweryfikowania wykazu szczepień przypisanych do danego przedziału wiekowego albo sprawdzenia dostępnych na rynku szczepionek.

 

źródło: kampaniespoleczne.pl