8 marca – Misja Serce dla pacjentek onkologicznych

Dnia 8 marca 2019 r. rusza druga edycja Akcji Przesyłka od Serca skierowanej do pacjentek przebywających właśnie w tym dniu na oddziałach onkologicznych.  Ubiegłoroczna edycja przerosła oczekiwania organizatora, którym jest Stowarzyszenie SANITAS. Do organizacji wpłynęło wiele zdjęć serduszek, które Pacjentki przywiesiły nad swoim szpitalnych łóżkiem. Wiele miłych słów i pozytywny odzew zmobilizował Stowarzyszenie do rozwinięcia i powtórzenia akcji.

W tym roku 1200 serduszek z przesłaniem od psychologa, podczas porannej wizyty 8 marca trafi do rąk pacjentek przebywających w szpitalach w Krośnie, Jaśle, Gorlicach, Przemyślu, Brzozowie, Rzeszowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Gorlicach. Nieprzespane noce, wiele spotkań wolontariuszy, dziesiątki godzin. Wszystko to z uśmiechem aby po raz kolejny sprawić radość innym. Mały, skromny upominek, który posiada swoją ukrytą moc.

Chciałabym, aby każda kobieta z onkologii patrząc na to serduszko przypomniała sobie jaka była przed chorobą i pomyślała jaka będzie po niej.  A będzie silniejsza, może trochę bardziej szalona i jeszcze piękniejsza. To serce, wykonane naszymi rękami z całą miłością i pozytywną energią jaką mamy – jest drogowskazem” – mówi Joanna Cieśla ze Stowarzyszenia Sanitas

„Myślę, że większość ludzi lubi gdy obdarowuje się ich upominkami ponieważ wpływa to korzystnie na ich nastrój. Czujemy się dobrze gdy ktoś o nas pamięta -jest to informacja, że jesteśmy dla kogoś ważni. Drobny upominek jakim jest „przesyłka od serca” ma na celu przynajmniej na chwilę skupić zaabsorbowane chorobą i leczeniem myśli pacjentek na przyjemniejszych aspektach życia. Kondycja psychiczna bez wątpienia przekłada się na samopoczucie fizyczne, zatem przy okazji Dnia Kobiet warto przypomnieć pacjentkom, że poprzez niewielki wysiłek mogą samodzielnie wpływać na własną sferę psychiczną.” – mówi psycholog Monika Wietecha ze Stowarzyszenia Sanitas

Akcję wsparło również kilka Firm: Automet Group Sp. z o.o. Sp.k, NEOBUS POLSKA Sp. z o.o. Sp.k, AGENDA 2000
z Sanoka oraz TM SPOOL TMS&TK-ROYAL Tomasz Jaracz z Krosna.

Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS jest ogólnopolską organizacją, której główną ideą jest wsparcie osób zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz szeroko pojęcia edukacja i profilaktyka.

 

(fot. Stowarzyszenie Sanitas)