13. ONKOBIEG wystartuje w nowej formule!

Ruszyły zapisy na 13. ONKOBIEG organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacja epidemiczną, bieg odbędzie się w formule on-line. Wesprzyj pacjentów onkologicznych. Wystartuj skąd chcesz i pokonaj dowolny dystans.

– Rejestracja: www.onkobieg.pl od 29 czerwca do 20 lipca

– Dzień biegu: niedziela 13 września 2020

– Czas: 60 minut aktywności między godz. 7:00 i 13:00

– Miejsce: dowolne w całej Polsce przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa

– Pakiet startowy: dostarczany kurierem.

Od 13 lat organizujemy Onkobieg, który jest finałem całorocznych działań Stowarzyszenia, a także naszym wielkim świętem. Misją corocznego wydarzenia jest wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej. Pokazanie im, że nie jest nam obojętny ich los i choć w tak symboliczny sposób, jakim jest wysiłek fizyczny, łączymy się z nimi. Zależy nam również, aby świadomość obywateli w obszarze profilaktyki chorób nowotworowych była znacznie większa, a także ich zaangażowanie w działalność na rzecz osób chorych – wyjaśnia Kamil Dolecki, organizator i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

13 edycja będzie wyjątkowa! Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowej formuły Onkobiegu. W tej edycji – 13 września 2020 r., pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma. To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00. Organizatorzy zapowiadają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Będzie również grupa reprezentująca bieg przy Instytucie Onkologii składająca się z ok. 50 uczestników, którzy w ciągu godziny wspólnie pokonają trasę wyznaczoną na terenie Instytutu, realizując tyle okrążeń, ile są w stanie.

Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych, w tym: strażacy, lekarze, żołnierze i sportowcy – uczestnicy spotu.

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej objął wydarzenie patronatem misyjnym.