Zgłaszanie objawów niepożądanych, pomaga innym pacjentom


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Preparatów Biobójczych zaprezentowała nowy spot aktywizujący pacjentów. W 2016 roku o 30 proc. wzrosła liczba pacjentów, którzy zgłosili działania niepożądane leków w do rządowej agencji.

Zgodnie z wyliczeniami URPL w minionym roku do urzędu zgłoszono 18677 działań niepożądanych.

 

 

„Porównując z rokiem 2015, w 2016 mieliśmy tych zgłoszeń o 30 procent więcej. Mam nadzieje, że dzięki naszej kampanii i kolejnemu filmikowi, który w prosty sposób tłumaczy jak z głaszać działania niepożądane i po co to w ogóle robić, dane za kolejny rok będą jeszcze lepsze”- podsumowuje Grzeegorz Cessak, prezes URPL i przypomina, że zgłoszenie działań niepożądanych jest proste i można go dokonać przez formularze zgłoszeń dostępne na stronie internetowej  urzędu lub poprzez aplikację mobliną Mobit Skaner. Dodatkowo o działaniach niepożądanych można poinformować tradycyjnymi kanałami – za pośrednictwem telefonu lub faksu.  

 

 

Źródło: pulsfarmacji.pl